Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel /Corsa/C - 1.3CDTI Z13DT wymiana korbowodów

29 Gru 2012 17:28 2952 5
  • Poziom 9  
    Witam!

Mam krzywe korbowody w mojej corsie, chciał bym się dowiedzieć, czy jak kupię sprawne korbowody to czy muszę je dać do jakiegoś "szpeca" który musi je ustawić,wypozycjonować? czy mogę sobie te korbowody założyć samemu??
  • Poziom 14  
    Jeżeli będą to sprawne korbowody to wystarczy je tylko założyć jak należy tzn. nie założyć odwrotnie, będzie trzeba na nowo dobrać grubość uszczelki pod głowicę bo to może ulec zmianie. A dlaczego się one pogięły? Może wał należałoby sprawdzić
  • Poziom 32  
    Witam, korby można prostować ( wpewnym zakresie) nazywa sie to kątowaniem :D a prawidłowo ustawieniem osi otworów łba i stopy korby prostopadle do osi wzdłużnej korby słuzy do tego spec przyrząd , robi sie to po tulejowaniu łba korby i z nadzianym :D sworzniem tłokowym i każde używane korby trzeba kątować ulegają skrzywieniu pod wpływem sił wystepujących w silniku.
  • Poziom 9  
    pogieły się przez to że turbina padła, olej poszedł na cylindry i tłok nie mógł sprężyć oleju więc skrzywiły się korby.
  • Poziom 14  
    Opel /Corsa/C - 1.3CDTI Z13DT wymiana korbowodów [url=https://obrazki.elektroda.pl Czy tak ugięte korbowody też prostuje się?
  • Moderator Samochody
    Dwadzieścia lat temu to pewnie by się i prostowało. Teraz impreza nieopłacalna - raz ze względu na podaż elementów nowych i używanych, a dwa ryzyko "kolana". Tak czy inaczej, technologia naprawy dopuszcza naprawę poprzez prostowanie zarówno korbowodów jak i wałów korbowych. Zamykam.