Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B - Bulgotanie w kabinie okolice nagrzewnicy

brovarek123 29 Gru 2012 17:32 7248 5
  • #1 29 Gru 2012 17:32
    brovarek123
    Poziom 11  

Witam
    Mam Corsę B 1994 r. Słychać bulgotanie takie podczas zapalania w szczególności jak gazu dodaję jak sie nagrzeje to mniej słychać, ale czasem zabulgocze. Płynu nie ubywa a olej też w normie. Ale szybko sie grzeje dość szczególnie w mieście jak w korkach jadę nawet nie aż tak długo. Wcześniej tak nie było. Czytalem na forum no i nie wiem czy to układ zapowietrzony czy może uszczelka pod głowicą?

0 5
  • #2 29 Gru 2012 17:57
    qura18
    Poziom 10  

Pewnie masz układ zapowietrzony . Czy w ostatnim czasie wymieniałeś płyn ? U mnie tez tak było po wymianie nagrzewnicy ale z czasem ustało jak się układ odpowietrzył całkowicie . a z nawiewu leci gorące powietrze jak włączysz na grzanie ?

0
  • #3 29 Gru 2012 18:21
    brovarek123
    Poziom 11  

dzis wyminilem pasek napinacz i pompe wody ale plyn stary wlalem bo byl dobry poprostu w miare czysty i temperture do - 20 wytrzyma (sprawdzone urzadzeniem). Ale efekt jest taki sam jak i przed wymiana bo myslalem o pompie wody ze cos nie tak ale bylo ok .Odlkrecilem korek do wlewu plynu i zagrzalem auto zakrecilem . Leci gorace powietrze nie jest oszalamiajace w porownaniu do innego auta ale jest ok bym powiedzial.

1
  • #4 29 Gru 2012 18:30
    qura18
    Poziom 10  

Zagrzej auto na postoju aż do włączenia wentylatora i jak wentylator się włączy to włącz nawiew na ciepło na maxa zeby odpowietrzyć dobrze nagrzewnice i układ . i korek zostaw zakręcony on sam się odpowietrzy . po wszystkim sprawdź stan płynu w razie potrzeby uzupełnić :) ja tak robię i jest zawsze dobrze

Dodano po 1 [minuty]:

Jaki masz ogólnie silnik ? rodzaj paliwa ? dla pewności możesz tez odkręcić czujnik temperatury żeby pozbyć cie całkowicie powietrza .

0
  • #5 29 Gru 2012 19:08
    brovarek123
    Poziom 11  

Silnik 1.4 jak na zdjeciu

Opel Corsa B - Bulgotanie w kabinie okolice nagrzewnicy

Dodano po 1 [minuty]:

zdjecie nie mojego auta ale taki siliniczek benzynowy mniejwiecej jest w opelku moim. No niewiem teoretycznie wczoraj wlaczyl mi sie wentylator w miescie jak bylem stalem w korkach wiec powinien sie odpowietrzyc w takim razie a nie bylo tak

1
  • #6 30 Gru 2012 00:51
    qura18
    Poziom 10  

ale nawiew musi być włączony na maximum żeby odpowietrzyła się nagrzewnica . wykręć tez na chwile czujnik temperatury ten na kolektorze ssącym i wtedy już pozbędziesz sie całkowicie powietrza . jak zacznie lecieć płyn po odkręceniu czujnika to odrazu zakręć go . układ powinieneś mieć już odpowietrzony . jeśli nadal będziesz słyszał bulgotanie to z czasem to minie, u mnie tak było po odpowietrzeniu słychać było to jakies 2 dni później ustało i teraz jest wszystko ok .

1
  Szukaj w 5mln produktów