Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moulinex Diva - Ekspress do kawy - Uszkodzony termostat

29 Gru 2012 18:42 1680 2
  • Poziom 12  
    W ww ekspresie padł taki element -termostat Kema Keur z42/43 (6/250-to chyba Ampery i Volty) oraz T250-czy to temperatura?
    Gdzie takie ustrojstwo można kupić w Krakowie. Dołączam zdjęcie i link gdzie to znalazłem w necie ( dokładnie taki sam)

www.priceminister.com/offer/buy/120101378/kem...43-regulateur-de-temperature-electricite.html

Ps! Były już podobne zapytania o ten element ale nikt nie udzielił pomocnej odpowiedzi ( tematy archiwalne już zamknięte) i dotyczyło expresów Zelmera , Moulinexa , a także zmywarki AEG

• Specjalista AGD
    Termostat taki powinienes dostać w kazdym sklepie z elektroniką..
    T250 - teoretycznie powinna być to temperatura, jednak osobiscie wydaje mi się ze jest to zbyt duza wartość, bo przy 250 stopniach poleci sama para zamiast wody..
    Wydaje mi się ze rozsądną wartością będzie wartośc około 130 stopni..
    Dla pewności radzę sprawdzić wartość bezpiecznika termicznego, który to zwykle standardowo wynosi 240 stopni.. Co jest sprzeczne z podaną wartością termostatu..
  • Poziom 12  
    Dzięki za odzew.
    Zobaczę po Nowym Roku.
    Na razie puknąłem w niego lekko palcem i się zwarł ( już wczoraj) i dziś zrobiłem parę razy kawę . Niestety bezpiecznika termicznego nie znalazłem (wczoraj) , jeśli to taki rurkowy , to być może jest gdzieś schowany w koszulce.
    W tym Z42/43 ważna jest ta widoczna śrubka , jest to mocowanie do blaszki , która jest połączona z obudową grzałki , a wszystko jest dociśnięte do podstawki pod dzbanek . Dzięki temu zawartość dzbanka (kawa lub herbata) jest gorąca.