Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY MHC NX3AV - Witam. Proszę o wskazanie jak podłączyć SONY MHC NX3AV z TV.

sibon11 29 Gru 2012 18:58 3234 4
  • #1 29 Gru 2012 18:58
    sibon11
    Poziom 2  

Witam.
    Uprzejmie proszę o pomoc w podłączeniu wieży SONY MHC NX3AV z telewizorem za pomocą kabla SCART-RCA x6
    Chodzi mi o to żeby można było odtwarzać dźwięk z tv za pomocą wieży.Telewizor posiada we/wyj. eurozłącze i nie umiem dopasować pozostałych sześciu końcówek do odpowiednich wejść w wieży.
    W załączeniu instrukcja obsługi wieży w pdf.
    Z góry dziękuję za pomoc i czekam na podpowiedzi.
    pozdrawiam.

0 4
  • #2 29 Gru 2012 22:51
    houruk
    Poziom 18  

co to za tv? Pierwsze z lewej gniazda oznaczone video(audio) tam podłącz dwa chinche audio out. oczywiście wieża przełączona na te wejście.

0
  • #3 30 Gru 2012 11:04
    sibon11
    Poziom 2  

Telewizor to zwykły kineskop, jeszcze póki co, marki Finlux, który ma dwa wej/wyj scart i wejście koncentryczne antenowe. Z jednego z tych gniazd scart podłączyłem wspomniany przewód SCART z 6 chinchami. Spróbuję połączyć tak jak we wskazówce.Dziękuję z a zainteresowanie.

Dodano po 18 [minuty]:

Spróbowałem tak jak w poradzie i niestety nie działa. Po podłączeniu odpowiednich kabelków i przełączaniu na wieży na VIDEO-DVD-DVD5.1 nie ma nic oprócz szumów tylko.Może jakieś inne rozwiązanie?

0
  • #4 30 Gru 2012 16:33
    houruk
    Poziom 18  

do którego euro w tv podłączyłeś? na pewno oba nie są wej/wyj jak już to 1 będzie w obie strony. Inną kombinację tych chinchy próbowałeś? Różnie to bywa z tymi oznaczeniami, od dźwięku są białe i czerwone żólte cię nie interesują.

0
  • #5 31 Gru 2012 15:14
    sibon11
    Poziom 2  

Popróbuję jeszcze różnych kombinacji. Wiem, że takie podłączenie było bo poprzedni użytkownik wieży miał tak skonfigurowany tv z wieżą za pomocą tych samych kabli, tylko nie mam z nim już kontaktu niestety. Dziękuję za pomoc i będę próbował dalej.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo