Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik od podajnika ślimakowego

Green# 29 Dec 2012 19:23 6582 3
 • #1
  Green#
  Level 11  
  Witam,

  w piecu na ekogorszek w podajniku mam silnik BESEL SEMKg-56-4c1, przez 3 lata chodził ok. Problem zaczął się jakieś 3 miesiące temu, silnik kiepsko startował(przy większych obciążeniach stał i buczał), oczywiście zmierzyłem kondensator okazało się że ma 2uf zamiast 8. Zmieniłem na nowy i wydawało mi się że po temacie ale minęły 3 miesiące i sytuacja powtórzyła się - nowy kondek znowusz ma 2 uf. Teraz wsadziłem szeregowo 2 po 15uf bo takie miałem i silnik chodzi ok ale nie wiem jak długo.
  Czy w tych silnikach stosowany był wyłącznik odśrodkowy? U mnie uzwojenie z kondensatorem nie rozłącza się podczas pracy - przez cały czas jest na nim ok 1,7A. Może poprostu 2 kondensator był niefartowny?
 • #2
  krzysiek7
  Moderator of Electricity
  Pewny jesteś, że tam był kondensator 8 µF? Jaka pojemność jest na tabliczce znamionowej silnika?
  Green# wrote:
  Czy w tych silnikach stosowany był wyłącznik odśrodkowy?

  W tych silniku nie ma wyłącznika odśrodkowego.
  Green# wrote:
  Może poprostu 2 kondensator był niefartowny?

  W obecnych czasach wszystkiego można się spodziewać.
 • #3
  bonanza
  Power inverters specialist
  Ja mam baterie kondensatorów 40uF/450V łączonych szeregowo po ok. 8 sztuk do pracy na wyższym napięciu. Swego czasu poleciały dwa i od tamtego czasu raz na cztery miesiące wymieniałem te już wymienione, nawet trzymam zapas. W końcu dałem 2 szt. 2x większe i połączone szeregowo i rzadziej wybuchają. Teraz sam badziew i chińszczyzna.
 • #4
  Green#
  Level 11  
  Tak napewno byl 8uf i na tabliczce też jest taki wyspecyfikowany. Bałem się że może uszkodzeniu uległ wyłacznik odśrodkowy, ale jeśli go nie ma to pewnie problem leży w kondensatorze... swoją droga zrobie mu jeszcze przegląd bo może np łożyska się kończą. A przy połączeniu szeregowym kondensatory powinny rzeczywiście wytrzymać dłużej.
  dzięki i pozdrawiam