Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus DSL-N12U (VER.B1) i Linksys WAG120N

29 Gru 2012 19:42 2640 15
  • Poziom 9  
    Witam

Jak w temacie posiadam dwa urządzenia Asus DSL-N12U (VER.B1) i Linksys WAG120N. Chciałbym je połączyć aby zwiększyć zasięg wi-fi.
    Połączenie routerów kablem jest niemożliwe pozostaje tylko sieć bezprzewodowa.
    Jak należy to poprawnie skonfigurować?
    Asus jest podpięty do lini telefonicznej a Linksysa chciałbym użyć jako Access Pointa lub połączeniu w trybie bridge. Nie wiem czy Linksys obsługuje te funkcje.
    A moje łącze to neostrada
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przy tych dwu sprzętach nie da rady inaczej jak przewodem.

Drugu musi posiadać przynajmniej tryb Repeater.
  • Poziom 9  
    A jeżeli zamieniłbym urządzenia miejscami to też by nic nie dało??
  • Poziom 43  
    Masz podaną odpowiedź, inaczej nie da rady.
  • Poziom 9  
    Bo właśnie potrzebuje mieć dostęp do internetu w budynku obok oddalonego od routera ok. 30 metrów.
    W drugim budynku mam podłączoną karte sieciową TP-LINK TL-WN722N do tunera sat Vu+Uno i do niego mam podłączonego pendriva PATRIOT 32GB XPORTER XT RAGE na którego nagrywam programy z tv i kopiuje też filmy z laptopa.
    Gdy kopiuje pliki z tunera do laptopa, który jest w tym budynku co router Asus to uzyskuje transfer max 3100 kilobajtów/s i 1400 kilobajtów/s z laptopa do Vu+.
    Dlatego też pytałem o połączenie obu routerów, żeby połączyć przez LAN tuner Vu+ z Linksysem.
    Wiem, że na tym sprzęcie nie mogę tego osiągnąć i pytanie jaki inny router czy Access Point kupić aby można to połączyć i czy transfery kopiowania wtedy wzrosną? Czy do tego jest potrzebny szybszy internet np. 10 Mb/s
  • Poziom 43  
    WA5110G-- TL-WR543G--TL-WR743ND jako przykład.
  • Poziom 9  
    CHACA napisał:
    WA5110G-- TL-WR543G--TL-WR743ND jako przykład.

Ale czy to połączenie zwiększy transfery kopiowania? Tylko na tym mi głównie zależy.
  • Poziom 43  
    Predkości transferu Ci nie zwiększy. Jedynie tylko wieksza prędkość internetu od dostawcy.
  • Poziom 9  
    CHACA napisał:
    Predkości transferu Ci nie zwiększy. Jedynie tylko wieksza prędkość internetu od dostawcy.

Tylko chodziło mi o prędkość kopiowania pzez sieć pomiędzy tunerem a laptopem przy połączeniu LAN z drugiego routera.
    Czyli do Asusa musze dokupić dowolny Access Point czy urządzenie z funkcją Bridge?

Podłączyłem tuner z routerem Asus po Lanie i teraz prędkość kopiowania do tunera wynosi 6200 kilobajtów/s a z tunera do laptopa 11000 kilobajtów/s czyli max ile może być po kablu.
    Właśnie taki efekt chcę osiągnąć tyle że tuner docelowo ma być w drugim budynku i tam podłączony po Lanie z Access Pointem a ten połączony po wi fi z Asusem DSL N12U.
  • Poziom 9  
    Co kupić Access Pointa czy repeater żeby mieć zasięg w drugim budynku jakieś 25 metrów dalej.
    Który będzie poprawnie działał z Aususem DSL-N12U po wi-fi. Zależy mi tylko na pełnym trybie N i dużym zasięgu bezprzewodowym Wi-fi.
    Do AP będzie podłączone pare urządzeń po Lanie.
    Mogę dać max 300 zł za AP
  • Moderator - Sieci, Internet
    W trybie repeater na pewno nie osiągniesz takie prędkości.
  • Poziom 9  
    Czyli muszę kupić Access Pointa? Tylko jaki model żeby spełnił moje wymagania
  • Moderator - Sieci, Internet
    Pytanie zasadnicze, jak chcesz to podłączyć pod Asusa? Jedynym sensownym rozwiązaniem jest kabel do głównego routera a na końcu ap-ek np. WA901ND.
  • Poziom 9  
    Chcę podłączyć tylko przez sieć bezprzewodową. Kabel nie wchodzi w grę.

Dodano po 32 [minuty]:

Ten TP-link WA901ND ma tylko jedno gniazdo Lan więc za mało.
    A czy ten by się nadał TP-LINK WR1043ND ?
  • Poziom 37  
    HouseNight napisał:

Chcę podłączyć tylko przez sieć bezprzewodową. Kabel nie wchodzi w grę.

Czyli urządzenie pracujące w w trybie Clienta

Np. TP link WR 743ND

HouseNight napisał:
    TP-LINK WR1043ND

Tutaj musiałbyś wgrać alternatywne firmware
  • Poziom 9  
    Jednak zdecydowałem się za zakup Access Pointa z tej samej firmy co mój router czyli ASUS RT-N66U. Kosztuje prawie dwa razy więcej niż miałem do wydania ale warto.
    Czy ten AP będzie współpracował z moim DSL-N12U w trybie Clienta połączony przez wi-fi?
    Trzeba wgrać alternatywne oprogramowanie czy na oficjalnym też będzie to działało?