Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP - Centrala abonencka czy inne rozwiązanie ?

29 Gru 2012 20:05 1593 8
  • Poziom 20  
    Witam wykonuję właśnie instalacje elektryczną. Ale doszło do zlecenia jeszcze telefonia analogowa. Generalnie jest sporo mieszkań.
    Mieszkania są w formie hotelu wynajmu itd. Do każdego mieszkania poprowadziłem przewód 4 żyłowy.
    I teraz pytanie co z tym faktem zrobić dalej. Na 100% w mieszkaniu będzie zwykłe gniazdo odbiorcze.
    Ale co z drugiej strony

Inwestor kazał sprowadzić wszystko na dół budynku tylko ona chce wszystko połączyć nijako równolegle... Nie wiem czy to dobry pomysł. Wydaje mi się że jak by ktoś dzwonił to by dzwoniło wszędzie i każdy kto by podniósł słuchawkę by słyszał co kto z kim rozmawia...

Więc pomyślałem o centrali telefonicznej.
    Czy moje rozumowanie jest prawidłowe ???

Wymagania jakie bym stawiał temu urządzeniu to:
    -Maksymalna elastyczność
    -Łatwość montażu
    -Łatwość ewentualnego programowania
    -Niska cena
    -Możliwe dużo lini odbiorczych
    -jedna maks dwie linie od TP
  • Poziom 43  
    Trochę niejasne pytanie, telefonia TPSA czy wewnętrzna w obrębie budynku? Może chodzi o domofon z możliwością rozmów pomiędzy mieszkaniami?

Dodano po 2 [minuty]:

kingofspace7 napisał:
    -jedna maks dwie linie od TP

Jeżeli przyłącze TPSA to normalna centrala telefoniczna z homologacją, odpowiednio skonfigurowana np: 2 linie miejskie 26 wewnętrznych.
  • Poziom 20  
    jak najbardziej telefonia TP Sa. Rozmowy między mieszkańcami w obrębie budynku też chciałbym żeby były realizowane poprzez system numerów wewnętrznych.
    Domofon jako opcja dodatkowa była by fajna sprawą. No i sterowanie ryglem
    Jaką centrale polecasz?
  • Poziom 43  
    Poszukaj w Google: Ericsson, Philips, Panasonic. Panasonic może współpracować z dwoma domofonami, pozostałe nie jestem pewien.
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    A kto i jak to będzie rozliczał ?
  • Poziom 43  
    Tak jak rozliczają w hotelu. Komputer centrali nalicza rozmowy i ich koszty a recepcja wystawia rachunek.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Robiłem takie rozwiązanie dla sanatorium. Kupiłem w Foneo 100 numerów VoIP więc miałem numer dla każdego za 25 zł abonamentu. Ruch nie jest duży więc standardowy DSL wystarczył. Dodatkowo ustawiłem centralę jako router i odpadł problem z QoS. Tak jak wspomniał R-MIK najlepiej zastosować centralę CCT lub MAC bo tam również można spokojnie wykorzystać limity kwot na połączenia. Ogólnie w systemie który postawiłem recepcja nie musi łączyć rozmów, jak ktoś się wprowadza i chce korzystać z telefonu wpłaca w recepcji 5 zł i wszyscy są zadowoleni. Przy cenach połączeń VoIP tych 5 zł na sporo starcza a jak zabraknie zawsze można się przejść do recepcji
  • Poziom 14  
    Witam,

jak ma być tani to Platan lub Slican,

kwestia ilu abonentów.

Natomiast co z internetem??

jaki kabełczterow zyłowy - symbol??