Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Licencja Pulsonix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik 12V do akumulatorów samochodowych i nie tylko.

KKonradev2 25 Lut 2013 23:57 53751 69
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • Licencja Pulsonix
    k124l
    Poziom 19  
    Witam .
    Mógł by kolega umieścić wzór płytki?

Pozdrawiam:Kamil
  • Licencja Pulsonix
    KKonradev2
    Poziom 15  
    Świetnie wykonana płytka:) widzę osiągnął kolega wysoką precyzję. Czym robicie takie czarne napisy na laminacie i wzory? Ile kosztuje taka płytka? O jaki wzór płytki chodzi?
    elektryku5
    Poziom 38  
    Podejrzewam, że również papierem kredowym i tonerem, jakby się postarać to może jeszcze by się dało polakierować cienką warstwą w sprayu, by nie rozmyć toneru machnięciami pędzela.
    Po wytrawieniu i wywierceniu otworów trzeba kartkę z opisem spasować i odbić, raz tak robiłem i nawet było widać napisy.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    KKonradev2
    Poziom 15  
    Mam pytanie, bo ładowałem swoim prostownikiem akumulator 4Ah do quada przez 10 godzin prądem 0,4A i teraz tak, wczoraj zaraz po odłączeniu od prostownika było 13,7 i bardzo szybko spadało. Dziś po ok 13 godzinach od ładownia jest 13,06V czy jest to poprawne napięcie? Akumulator jest nówka, kilkanaście razy odpalany był quad bo instalacje było robiona nowa. Ten prostownik ma funkcję, że napięcie ładujące nie przekroczy nigdy 14,3V więc uszkodzić aku nie mogłem.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    KKonradev2
    Poziom 15  
    Arcu co z tego, ze trafo ma grubo ponad 15V skoro uklad kontroli napiecia ucina od 14.4V napięcie wyjściowe, różnica jest wtedy tak mała, że pobierane sa czesci dziesiątne Ampera. Nie wygotuję też wody i nie zniszczę płyt tylko podtrzymuję akumulator na naprawde delikatnym ładowaniu. Także prostownik jest udaną konstrukcją, jednak ja przerabiam go z powodu na ciepło.
    mr.ludzik
    Poziom 12  
    24298 napisał:
    0.4A przez 10h to troche krótko ...

a
    KKonradev2 napisał:
    ładowałem swoim prostownikiem akumulator 4Ah do quada przez 10 godzin prądem 0,4A

no i
    "Akumulator jest nówka, kilkanaście razy odpalany był quad" - raczej nie mógł być rozładowany do "0", a 13,06V to jak najbardziej poprawne napięcie (dla aku Pb) na zagięciu charakterystyki U/I - stan naładowania.

U: przeładowanie jest o wiele gorsze dla akumulatorów (wszystkich rodzajów) niż lekkie niedoładowanie!
    kamil1994zielony
    Poziom 10  
    Czy jest możliwość wyciągnięcia z tego prostownika ok 20 amperów ? posiadam transformator 13.7V AC 30A i chciał bym z niego wykonać coś porządnego układ mi się spodobał jednak nie wiem czy mógł bym oczekiwać czegoś więcej .