Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant - Moduł PV-102-1 jaki to element ?

29 Gru 2012 22:07 3978 6
  • Poziom 17  
    Moduł PV-102-1 Z podgrzewacza Vaillant , element ma oznaczenie TO 13 7N. Z wyglądu podobny do diody czyli walec z paskiem z jednej strony , na nim w trzech rzędach oznaczenie jak wyżej. Proszę o identyfikację tego elementu.
    Dodałem zdjęcie z zaznaczonym elementem.

Vaillant - Moduł PV-102-1 jaki to element ?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Nikt z serwisantów nie udzieli ci informacji odnośnie składowych płyt, ich nie naprawiamy tylko wymieniamy.
  • Poziom 17  
    Nie mam zamiaru nic naprawiać , chcę wiedzieć co to za element ? A to , że serwisanci nie powiedzą to wiem , bo sami nie wiedzą co to jest . Sam powiedziałeś , oni tylko wymieniają całe płytki A co do samego elementu to domyślam się co to może być ale chciałbym zobaczyć notę katalogową , żeby poznać parametry..
  • Poziom 14  
    Benek jestem również zainteresowany tym problemem - doszedłeś do czegoś w tej sprawie?
  • Poziom 17  
    Tak, doszedłem w moim module uszkodzony jest tr. wysokiego napięcia. A ten element to dioda. Podłączyłem sobie moduł na stole, wysterowałem, sonda oscyloskopu do ręki i.... mamy ładne impulsy sterujące na trafo ale na wyjściu nie ma wys. napięcia. Przełożyć trafo z innego uszkodzonego modułu i po sprawie.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    benek111 napisał:
    ....... A to , że serwisanci nie powiedzą to wiem , bo sami nie wiedzą co to jest :?: . Sam powiedziałeś , oni tylko wymieniają całe płytki.........

Co niektórzy wiedzą, ale wiedza ta jest cenna :D :!: .
    pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Tak, no to zamykamy temat.