Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ue37es6100 połącznie z acer aspire 5315

dzikuu86 29 Gru 2012 22:39 2148 8
  • #1 29 Gru 2012 22:39
    dzikuu86
    Poziom 7  

Witam

Przymierzam się do zakupu tego tv. Chce na nim oglądać kablówkę(hdmi), podłączyć xboxa(hdmi) oraz chciałbym podłączyć laptopa acer aspire 5315 w celu ogladania filmów.

I tu mam pytania:

Telewizor ten nie ma złącza PCin do podłączenie laptopa, laptop nie ma złącza hdmi.. czy mogę użyć konwentera vga-euro i podłączyć laptop przez złącze euro?? Jak takie coś będzie działać jezeli chodzi o jakość obrazu?? Jeżeli chodzi o dzwięk w takim połączeniu będzie on odtwarzany z laptopa??

Druga sprawa to to ze do telewizora mozna podlaczyć pendrive z filmami. W jakim formacie muszą być filmy aby odpalić je na tym telewizorze bo podejrzewam ze rmvb raczej nie zadziała :).

Trzecia sprawa - jezeli ktoś zna lepszy model tv z tej samej półki proszę o informacje

Pozdrawiam,

0 8
  • #3 30 Gru 2012 11:34
    dzikuu86
    Poziom 7  

A jak w takim wypadku będzie wyglądać szybkość transmisji danych do tv nie będzie nic zamulac ani zcinać przy oglądaniu filmówHD??

Łączyć przez skrętkę czy wifi (małe pomieszczenie a kabla mam zapas). Jaki router kupić do tego??

Jakiego programu użyć do połączenia się z tv na lapku , program musi chodzic na windows xp.

A wracając do mojego rozwiazania - kabel euro jak to wyjdzie z jakością i czy obraz wyswietlany dostosuje sie do tv czy tak jak podejrzewam będzie tą rozdzielczoscią jaką mam ustawioną w laptopie.

0
  • #4 30 Gru 2012 11:47
    polakus
    Poziom 10  

jak pojdziesz przez rgb, to tak jakbys rzutnik podłączał, dźwięk będzie z laptopa.
    druga sprawa, filmy z pena, to odtworzysz w zależności od tego co obsługuje tv. Nie łudź się na rmvb, w instrukcji masz avi , mkv , asf , wmv , mp4 , mpg , mpeg , ts , tp , mov , vob + napisy txt i srt.
    mam ten typ, tylko model 40", wszystko ok, i ja jestem zadowolony.
    wifi łapie bez problemu z drugiego końca mieszkania, router dowolny, nie musi zaraz kosztować jakiś koszmarnych pieniędzy. Jedyna uwaga, jeżeli liczysz na oglądanie długich filmików z yt, to zapomnij. flash w tv się szybko kładzie a samsung podaje,że przeglądarka jest do przeglądania stron a nie multimediów

0
  • #5 30 Gru 2012 11:57
    dzikuu86
    Poziom 7  

filmy yt to chyba ostatnia z potrzeb, takie zeczy to na laptopie bym robił jak i przeglądanie neta - przynajmniej tak zakładam:)

Głównie chodzi mi o filmy puszczane z lapka z dysku. Bo ogladanie tego na 15 calach to kiepsko idzie.Ważne tylko żeby przy transmisji taki film był płynny bez scinek.
    Przy dlma dzwięk szedł by z tv??

0
  • #6 30 Gru 2012 12:26
    intenso
    Poziom 38  

Przez DLNA wszystko idzie i obraz i dźwięk,u mnie się tną filmy hd,ale to wina mojego modemu z vectry.
    Tu masz Linkco trzeba kupić aby szlo płynnie i bez zacinek,ja z tego zrezygnowałem skoro mam dysk przenośny to po co ładować pieniądze w kolejne urządzenie.
    Wybór należy do Ciebie.

0
  • #7 30 Gru 2012 15:39
    dzikuu86
    Poziom 7  

hmm,

U mnie jest tak ze mam modem cisco cable modem 2100. Ma on 1 wyjście ethernet.

Jeżeli całość miała by ładnie działać i miał by byc dostęp do internetu dla tych urzadzeń musiał bym kupić np tak 1Gb router.
    http://allegro.pl/wr1043nd-router-xdsl-wifi-n300-2-4ghz-1x1gb-wan-i2849583809.html

router do 100mb to za mało dla filmow 3d??

Teraz jeszcze jedna kwestia której być może nie zrozumiałem i brnę nie potrzebnie w temat czy technologia dlna polega na tym że:

1. udostepniam film , tv widzi film i jezeli obsluguje ten format video moze go odtworzyć??

lub

2. przez dlna wysyłam film na zasadzie streamingu do tv. czyli na lapku odpalam powiedzmy film w rmvb, sterowniki z lapka mi ładnie obsługują format i wysyłają wszystko ładnie na tv który wyswietla to co się wysyła z lapka.

0
  • #8 30 Gru 2012 16:00
    intenso
    Poziom 38  

Co do modemu to nie wiem,nie mam pojęcia.
    1.tak widzi udostępniony plik i jeżeli obsługuje format w jakim jest ten plik to go otwiera(odtwarza)
    2.Nie,wtedy nie odpalasz filmu na laptopie,tv go sobie poobiera(buforuje) i odtwarza na swoim pokładzie tak jak z pendriva czy dysku przenośnego.

0
  • #9 30 Gru 2012 16:19
    dzikuu86
    Poziom 7  

A to teraz jasne. czyli rmvb nie odpali. Chodzi mi poprostu o to jezeli jakiś film był by w formacie nie obsługiwanym na tv to żeby odpalać go z laptopa na tv.

Czyli wracam do punktu wyjścia - > euro konwenter :)

Zanim jeszcze zakończe temat, zapytam co myślicie jeszcze o lg lm620s w porównaniu do samsunga es6100. Który wybrać??, dziś koleś w MM się podniecał że lg jest ah i oh i ze on by zdecydowanie brał lg, a co wy myślicie.

0