Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co dokupić do zabawy z elektroniką.

Euzebiusz23091998 30 Dec 2012 00:23 2463 11
    Euzebiusz23091998
    Level 15  
    Witam. Elektroniką bawię się już od dziecka. Jak na razie były to proste układy, typu jakiś licznik na ne555, mały wzmacniacz, naprawianie zepsutych zabawek swoich i znajomych. Chciałbym teraz spróbować czegoś więcej, rzeczy typu wytrawianie płytki, pierwszy układ z mikrokontrolerem. Co musiałbym dokupić aby spełnić te marzenia? Nie chodzi mi o części, tylko o narzędzi do pracy. Jestem jeszcze gimnazjalistą więc nie zarabiam samodzielnie, czyli mówimy raczej o rzeczach dobrych, ale nie za drogich :) Co jeszcze muszę kupić? Mam:
    -stację lutowniczą,
    -odsysacz,
    -pincetę,
    -płytkę stykową sporych rozmiarów i końcówki do łączenia,
    -cynę itd. [to chyba wiadomo o co chodzi ;) ],
    -miernik,
    -dużo cierpliwości,
    -sklep elektroniczny w pobliżu,
    -trochę części elektronicznych w domu,
    -komputer.
    Podawajcie najlepiej sprawdzone przez was urządzenia itd :) Z góry dziękuję za propozycje.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    Człowike_zlew
    Level 10  
    Warto kupić paczke z rezystorami i kondensatorami takze zestaw do rysowania ściezek lub kupic odzielnie, ja mam 2 mazaki 1 cienki drugi gruby sporą cześć laminatu kalke , zmywacz do paznokci , no chyba ze masz drukarke laserowa to bedzie łatwiej przy projektowaniu skomplikowanych układów.
    Mozesz tez kupic trzecią ręke do lutowania.
    Polecam ci kupić ksiązki do elektroniki "Podstawy Elektroniki" Barbara i Marek Pióro.

Wszystko to mozna dostac w AVT przystepnej cenie
    Euzebiusz23091998
    Level 15  
    A czy drukarka laserowa wystarczy nawet taka za 100 zł? Bo mam 2 na tusz i nie opłaca mi się kupować 3 za 500 zł ;)
    Człowike_zlew
    Level 10  
    Pamiętaj ze kto tanio kupuje, to 2 razy kupuje. Więc kupić raz drozej i miec na dłuzej.
    kubulele
    Level 10  
    Możesz iść też do punktu ksero i drukowac na papierze kredowym, jednak nie wszędzie robią to porządnie.

Polecam kupić zestaw z atmegą, programatorem, podstawką. Do tego kilka diód LED, mosfety, przyciski. Warto też mieć płytkę uniwersalną.
    Euzebiusz23091998
    Level 15  
    Myślałem, żeby na początek kupić arduino albo coś w tym stylu. Chyba, że jest coś lepszego od tego,coś co "wystarczy na dłużej" :D
    kubulele
    Level 10  
    Jak masy pieniążki to jak najbardziej. Co prawda nie korzystałem z arduino, ale kolega je wychwala za przyjemne środowisko programistyczne i fajną możliwość rozbudowy.
    Euzebiusz23091998
    Level 15  
    Tak chyba też na początek zrobię. Ale najpierw jeszcze poszukam w internecie, może wypuścili już coś nowszego ;)
    Thorleik
    Level 11  
    A czy ktoś miał styczność z Funduino? Czy warto brnąć w tym kierunku? Na ebay można go nabyć za połowę ceny Arduino.
    Euzebiusz23091998
    Level 15  
    Thorleik: większość tego typu prokektów, których nazwa kończy się na duino lub podobnie, to po prostu to samo co Arduino, tylko wytwarzane przez kogoś innego. Zazwyczaj różnią się lekko wyglądem płytki, lecz najczęściej są w pełni kompatybilne ;)