Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Matlab/Simulink] - s-funkction builder podtrzymujący wartość

Arkadiusz G. 30 Gru 2012 11:26 735 0
 • #1 30 Gru 2012 11:26
  Arkadiusz G.
  Poziom 8  

  Witam!

  W związku z tym, że czas mi nadszedł na pisanie pracy inżynierskiej, muszę stworzyć (w oparciu o rozwiązania z poprzednich inżynierek) obsługę wyświetlacza LCD 4x20 na platformie phyCore MPC555 w połączeniu z klawiaturą 4x4. Zadaniem moim jest stworzenie w oparciu o te elementy, regulatora PID który można będzie na zasadzie szybkiego prototypowania przestawiać. I to wszystko w simulinku :)

  Wszystko ładnie i pięknie. Udało mi się scalić obsługę klawiatury z wyświetlaczem, mam tylko problem. Na platformie MPC nie jestem w stanie wymyślić, w jaki sposób wprowadzić 'podtrzymania' wartości na wyjściu.

  w bloczku s-function builder tworzę wykrywanie jakiegokolwiek przycisku i następnie przypisuję mu jakąś wartość, którą ma wyrzucić na output. Problem jedynie w tym, że nie jestem w stanie wymyślić 'podtrzymania' tej wartości -> s-funkcja notorycznie wykonuje się od samego początku, włącznie z deklaracjami, przez co po puszczeniu przycisku klawiatury, wartość zmieniona wraca do tej z deklaracji...

  Prosiłbym o pomoc/podpowiedź, co zrobić, aby wprowadzić podtrzymanie tych wartości, bądź pamiętanie ich pomiędzy stanami z włączoną możliwością ich zmiany po naciśnięciu przycisku ;)

  Jeśli trzeba coś więcej, to proszę mówić -> choć wolałbym uniknąć dzielenia się kodem z wiadomych przyczyn ;)

  0 0