Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Berlingo 2000r 2.0 HDI - Przestał działać wskaźnik paliwa(świeci rezerwa)

Jka 30 Dec 2012 11:52 4155 2
    Jka
    Level 16  
    Witam. Jak w temacie, przestał działać wskaźnik paliwa i wskaźnik poziomu oleju a stało się to w czasie gdy chciałem odpalić na mrozie ok -20 stopni, niestety kiepski był akumulator i jak już coraz po malej kręcił rozrusznik zaczęło szarpać wszystkimi wskazówkami na liczniku i zaczęła mrugać kontrolka paliwa, za nim przestałem kręcić to już na stałe zaświeciła się kontrolka rezerwy i opadł całkowicie wskaźnik paliwa. Po kilku dniach zauważyłem że na wyświetlaczu nie pokazuje się też poziom oleju. Po podłączeniu pod Delphi była masa błędów dotyczących niskiego stanu akumulatora i został jeden mówiący o "wskaźnik paliwa zwarcie do plusa". Po wysterowaniu tablicy wszystkie wskaźniki działają, więc to chyba raczej nie wina licznika. Mam prośbę do kolegów którzy spotkali się może z takim lub podobnym uszkodzeniem i posiadają schemat podłączenia czujnika paliwa lub jakieś doświadczenia w tym temacie. Szukałem schematu tu i tam, znalazłem ale nie ma umieszczonego w nim tego właśnie obwodu. A może jakieś sugestie od czego zacząć? Jeszcze w dodatku nie ma dostępu do baku od góry tylko go trzeba ściągać.

Życzę dla Wszystkich Miłej Zabawy Sylwestrowej i Szczęśliwego Nowego 2013 Roku.

pozdrawiam
    jka
  • Helpful post
    kybernetes
    Level 39  
    Biała wtyczka na tablicy wsk., styk 16 - masa czujnika paliwa, styk 11 - sygnał czujnika paliwa.
    Jka
    Level 16  
    Temat zamykam dzięki Twojej pomocy - nie wiem jakim cudem wysunął się pin16 z wtyczki przy liczniku.

pozdrawiam
    Jka