Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie aktywnego subwoofera do kina domowego

30 Gru 2012 13:44 3834 6
 • Poziom 2  
  Witam,

  Mam prośbę o pomoc w rozwiązaniu problemu podłączenia aktywnego subwoofera do amplitunera kina domowego. Kolega który wykończa mieszkanie ma puszczony w zabudowie kabel do subwoofera. Kabel został zainstalowany przez "fachowców" i jest to kabel głosnikowy dwóżyłowy długości ok 10m. Czy mogę przylutować na nim wtyki typu Cinch i czy to rozwiazanie ma sens? Czy subwoofer nie bedzie "buczeć" na takim kablu? Czy ktoś z Was robił kiedyś taką rzeźbę i zdało to egzamin? Czy jedynym rozwiązaniem w takim przypadku jest jakiś bezprzewodowy transmiter audio?
  Nie ma niestety możliwości zastosowania normalnego kabla Cinch-Cinch.
 • Sklep HeluKabel
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Sklep HeluKabel
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 2  
  Boję się takich rozwiązań. Nie chcę uszkodzić nie swojego sprzętu samorobkami. Do wyjść glosnikowych w amplitunerze - "fronty" podłączone są kolumny podłogowe. Czy podawanie dodatkowego sygnału tylko z jednego kanału nie uszkodzi amplitunera i nie wpłynie na degradację dźwięku?
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Jak kolega nie zna się na elektronice to lepiej niech nie próbuje samoróbek z dzielnikami napięcia. Źle dobierze rezystancje, coś się zewrze przez przypadek i będzie nieciekawie. Co do degradacji sygnału - ma to znaczenie marginalne, ponieważ rezystancja takiego dzielnika w porównaniu z kolumnami będzie tysiąckrotnie większa.

  Co do kabla - zrób test. Dolutuj chincha i podłącz pod wejście LFE - z tego co widziałem jest to wejście niskonapięciowe subwoofera ze wzmacniacza głównego. Może akurat obejdzie się bez zakłóceń (co jest jednak wątpliwe). A jak nie to może poprowadzisz przewód listwami przypodłogowymi albo jak masz panele to pod panelami w ociepleniu?
 • Poziom 2  
  Przylutowałem wtyki i bez niespodzianek, buczy. Kolegę czeka kucie ścian i instalacja normalnego kabla.

  Dziękuje za pomoc.

  Temat do zamknięcia.