Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SpeedTouch 546 v6 i Tp-link WR - Da się to wspólnie skonfigurować? + multiroom N

30 Gru 2012 14:58 1896 8
  • Poziom 9  
    Witam,
    Zwracam się do Was z problemem, ponieważ porady znalezione na forum, nie bardzo mi pomogły.
    Sprawa wygląda tak:
    Posiadam modem Thomson SpeedTouch 546 v6. Z niego po kablu rozprowadzany jest Internet do:
    - 2 laptopów,
    - hub/switch
    - Ap dlinka DAP-1353. Wszystko działa.
    Dodatkowo posiadam router Tp-link WR740N i Netgear WNCE 2001 – na tym skonfigurowałem Multiroom w „n”.
    Teraz sprawa wygląda tak, że chciałbym ten router tp-linka połączyć z ST 546, aby mieć w domu oprócz sieci kablowej, sieć bezprzewodową no i multiroom "n'ki" (głównym powodem są tutaj smartphone, bo po co marnować transfer w domu? Przy okazji podłączyłbym „n’ki” do Internetu z ciekawości, aby sprawdzić co to daje.)

I ni cholery nie mogę tego routera skonfigurować. W panelu admina tplinka wyświetla, że wszystko jest niby dobrze, łączność z WAN też jest, ale komputer ani po wi-fi, ani po kablu z tplinka nie chce połączyć się z netem. Gdy podłączę komputer pod ST 546 internet normalnie działa.
    Przeszukałem całe forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi, która rozwiązuje mój problem, zmieniałem IP, klonowałem MAC i nic.
    Jest w ogóle możliwość, aby z tym sprzętem skonfigurować sieć tak jak chcę? Czy musiałbym zmienić ten router tp-linka na coś innego?

Mam załączyć jakieś logi/ screeny?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Daj screen-a ze Statusu Tp-Linka, jak dokładnie łączysz routery, jakimi portami?
  • Poziom 9  
    Screen:

SpeedTouch 546 v6 i Tp-link WR - Da się to wspólnie skonfigurować? + multiroom N

Połaczenie:
    Z ST 546 z portu lan, rj-45 do portu wan w tp-linku.
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Jak sam widzisz nie dostajesz adresu bramy na WAN TP-linka. Sprawdź co masz w DHCP SpeedTouch 546 v6 lub TP-Link na Static IP i wpisz całą adresację ręcznie.
  • Poziom 9  
    Więc tak, po kablu internet już śmiga aż miło!
    Ale nie mogę połączyć się po wi-fi.
    Wyskakuje informacja połączono (brak dostępu do sieci)
  • Pomocny post
    Tu masz konfigurację radia dla TP-Linka - Link.
  • Poziom 9  
    Starałem się zrobić jak w instrukcji która podesłałeś, ale kilka rzeczy musiałem zrobić inaczej, jak:
    Chanel zamiast 20 MHz to 40 MHz i Max tx rate zamiast 130 Mbps to 135 Mbps.

No i wyłożyłem się chyba na konfiguracji DHCP, bo net po wi-fi dalej nie chodzi. Resetowalem kompa i zmieniłem nazwę SSID sieci i nic.

Moja konfiguracja na screenie. Może dasz rade wskazać mi błąd!

• Pomocny post
    Jakiego klucza używasz WPA2? Jaki system na komputerze? Sieć jest widoczna?
  • Poziom 9  
    KLUCZ: WPA2 Personal
    Encryption: AES
    Komputer z WIN7
    Sieć widoczna, łaczy sie z nią, ale internetu brak.
    Telefon z androidem v.4, też nie może się połączyć, sieć widzi, łączy się z nią, ale wyskakuje komunikat o braku internetu.

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

Ok, Upgrade firmware pomógł! Wi-fi tez działa! Dzięki za pomoc!

Dodano po 0 [sekundy]:

Ok, Upgrade firmware pomógł! Wi-fi tez działa! Dzięki za pomoc!