Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pojazd na pograniczu buggy i go-kard z silnikiem WSK 125.

micmat34 30 Dec 2012 15:33 5274 7
    micmat34
    Level 2  
    Witam wszystkich, mam zamiar zbudować coś podobne do buggy, mam silnik od WSK 125. Pojazd ma być lekki żeby silnik go targnął. Będą na nim jeździć ludzie o masie max 60 kg. Prosił bym o rady i jak ktoś by mógł prosiłbym o plany takiego cuda na e-mail txent(malpa)wp.pl. Czy taki pojazd dużo kosztuje?
    PS: Pojazd ma być na drogi twarde, więc nie musi mieć amortyzatorów.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Sigismund
    Level 9  
    Witam, jeśli na drogi twarde i pod silnik wsk to typowy gokart, przednie zwrotnice możesz wykorzystać od chińskiego quada 110, najlepiej poszukaj takiego na allego jakiegoś zatartego czy coś, (ja wyrwałem za 300zł sprawnego) możesz odciąć mu cały przód i masz gotowy układ kierowniczy, koła, hamulce, tylko amorki wywalić i obniżyć, zeby prześwt był mały, do tego masz tylną oś z kołami, hebleb, zębatką i wahaczem, to też możesz wykorzystać, potem tylko kawałek lekkiej "pół ramy" pomiędzy przodem i tyłem i voila. Silnik może jeszcze shandlujesz, elektrykę czy coś tam. Plus jest taki, ze jak się dobrze zakręcisz, to masz od razu zdecydowaną większość części i ułatwiasz sobie pracę. Części od chińskiego quada 110 spokojnie wytrzymają duż wariacji takim goksem.
    micmat34
    Level 2  
    Gdybym miał Quada to bym nie robił te cacka. Nie mam kasy teraz za bardzo to chcę coś sam zrobić. :)
    Sigismund
    Level 9  
    Cóż, na takim quadzie to by w zasadzie wyszło najtaniej (pod warunkiem, że wyrwiesz taką taniznę-rzęcha) robiąc to inaczej, po kosztach, wyjdzie shit, którym strach będzie jeździć, o ile to będzie w ogóle jeździć.
    micmat34
    Level 2  
    Wyrazi ktoś jeszcze opinię?
    _JF_
    Level 23  
    Witam, jeżeli chcesz zrobić tanio a porządnie, to przejdź na forum szayowozy.net tam znajdziesz plany, jedyne pewne źródło,
    Tutaj mało kto wie co to buggy, a już zasięgnąć opinii pod względem technicznym... :D

Taka fotka dla wgladu dla początkującego, młodego konstruktora
    Pojazd na pograniczu buggy i go-kard z silnikiem WSK 125.

Moje aktualne buggy jakie srobiłem jest na avatarze
    rirokan
    Level 11  
    Dołączam się do tematu, planuję zbudować z kolegami mini buggy z kołami od taczki, silnikiem od simka. Jest kilka problemów koła od taczki na przód się nadadzą ale co z tyłem? w kołach są wbudowane łożyska, Jeśli wrzucę w środek pręt/rurkę gwintowaną to koła nie nie ruszę gdyż zaczną się obracać łożyska a koła pozostaną w miejscu i dlatego proszę was o pomoc a może radzicie dać jakieś inne koła na tył?
    _JF_
    Level 23  
    Oś zrobić z wałka Ciągnionego <fi 25-30> ułożyskować go na obudowie koła taczki można przyspawać albo na tulejach wieloklinie... jest pełno możliwości...