Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodowka Bosch KGN39A73/08 - mrozi, agregat się nie wyłącza

30 Gru 2012 15:43 2988 4
 • Poziom 10  
  Witam
  Nie znalazłem na forum nic na temat tego typu. Agregat włącza się normalnie ale nie wyłącza. Lodówka mrozi. Właściciel wyłączył ją włącznikiem zasilania przy -25st w zamrażalniku. W module sterującym nie widać żadnych uszkodzonych elementów. 1. Czy w tej sytuacji podejrzane są czujniki temperatury?
  2. Jak je sprawdzić?
  3. W komorze lodówki i w zamrażalniku na bocznych ścianach znajdują się jakieś czujniki - czy to te? (lodówka no-frost)
  4. Czy oprócz nich są jeszcze jakieś w ścianach- jak w zwykłych lodówkach?
  5. Czy w miejsce czujek można wsadzić termistory 4,7K?

  pozdrawiam

  Beful
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 25  
  Co to znaczy nie widać ? żadnych uszkodzeń, miernik do ręki i pierwsze co do sprawdzenia , to triak na module co steruje agregatem, pozdrawiam.

  Dodano po 18 [minuty]:

  nie wiem jaki masz dokładnie moduł w lodówce , ale możesz mieć też wersje z sterowaniem przekaźnikowym , wiec sprawdź czy czasem sie nie skleił po prostu styk na przekaźniku załączającym agregat, pozdrawiam
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 10  
  Nie mam teraz możliwości pomierzyć bo nie lodówka nie stoi u mnie ale na module są dwa przekaźniki i ten od agregatu załącza się prawidłowo (tzn nie od razu tylko po pewnym czasie od włączenia ) i puszcza po odłączeniu zasilania więc styki chyba ok.
  pozdrawiam
 • Poziom 25  
  A masz schemat z tej lodówki? jeśli przekaźniki są dobre, możesz spróbować zrobić pomiar rezystancji tych czujników na rozmrożonej lodówce, a potem na załączonej , lub w ogóle tymczasowo na próbę podstawić potencjometr regulowany i w akcie desperacji wymusić zmianę rezystancji, potencjometr należało by dobrać jeśli chodzi o zakres mniej więcej zbliżony do rezystancji czujnika gdy lodówka nie pracuje, zrób zdjęcia tego modułu i wstaw, może jeszcze sie ktoś odezwie, pozdrawiam.
 • Poziom 10  
  Problem chyba się rozwiązał. Lodówka postała wyłączona przez dobę i sama zaczęła działać - temp w chłodziarce wg ustawienia natomiast w zamrażalniku -20 przy ustawieniu - 16 tyle tylko, że pomiar robiony trzema różnymi termometrami zaokiennymi z których każdy pokazywał inną temperaturę - być może jest to stan sprzed "uszkodzenia"
  Dzięki wszystkim
  Temat chyba do zamknięcia