Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VMK Elikia i Way-C - smartfon i tablet zaprojektowane w Afryce

piokrza 30 Gru 2012 15:44 1101 0
  • VMK Elikia i Way-C - smartfon i tablet zaprojektowane w Afryce VMK Elikia i Way-C - smartfon i tablet zaprojektowane w Afryce Nowo powstała firma VMK, mająca swą siedzibę w Kongo (Afryka), ujawniła właśnie swoje dwa pierwsze projekty, mające znaleźć odbiorców wśród szerszej publiczności.

    Pierwszym z nich to smartfon VMK Elikia, który pracuje tylko w systemie Android 2.3.6 Gingerbread i został wyposażony w słaby procesor 600 MHz. Telefon ten posiada 3.5-calowy wyświetlacz, 512 MB RAM, 123 MB pamięci wewnętrznej, Wi-Fi, Bluetooth i baterię o pojemności 1300 mAh. Przewidywana cena nowego smartfona to 170 dolarów amerykańskich.

    Drugim produktem jest tablet VMK Way-C, który tak jak powyżej opisywany smartfon i z racji swoich "osiągów" również jest skierowany na rynki wschodzące. Tablet posiada procesor 1.2 GHz, 512 MB RAM i 4GB pamięci wewnętrznej. Posiada system operacyjny Android 2.3.3 Gingerbread i baterię o pojemności 4200 mAh. Way-C ma być dostępny w cenie 300 dolarów amerykańskich.

    Jak widać, żadne z urządzeń nie stanowi niczego przełomowego w zakresie wydajności lub designu, ale stanowi zaczątek lokalnie zaprojektowanej rodziny produktów wycenionych odpowiednio na rynek lokalny Afryki.

    Źródło: http://www.ubergizmo.com/2012/12/african-designed-smartphone-tablet-launched/

  Szukaj w 5mln produktów