Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki przewód koncentryczny do anteny siatkowej,do sygnału cyfrowego tv naziemne

piotr2273 30 Gru 2012 15:58 9702 8
  • #1 30 Gru 2012 15:58
    piotr2273
    Poziom 12  

Jaki przewód antenowy kupić do telewizji cyfrowej naziemnej,dekoder Dvb-t Manta,
    telewizor LG LCD 32 cale.
    I drugie pytanie?-Co to znaczy dobry kabel antenowy.Znajomy elektronik mi powiedział że dobrego kabla nawet w naszym województwie nie kupię.Mówił
    że ma i mi przywiezie,czekam 2 dni i coś go nie widać.
    Podajcie jakiś dobry przewód,nazwa,symbol.

• #2 30 Gru 2012 16:52
    BILGO
    Poziom 38  

piotr2273 napisał:
    Jaki przewód antenowy kupić do telewizji cyfrowej naziemnej,dekoder Dvb-t Manta,
    Przewód koncentryczny.

Przewód koncentryczny.
    piotr2273 napisał:

Dobry np jest: Lexton SAT1000 , Televes T-100 Cu HD mam na tych kablach wykonaną instalacje antenową i działa bez zarzutu (sygnał jest bardzo silny i dobrej jakości)
    piotr2273 napisał:
    I drugie pytanie?-Co to znaczy dobry kabel antenowy

Dobry przewód antenowy jest wykonany "cały" z miedzi (drut, folia i oplot)... te gorszej jakości są wykonane z miedzi i aluminium... I jeszcze w dobrym przewodzie widać że producent nie żałował ilości materiału na wykonanie przewodu :D (duża ilość miedzi przez co przewód jest cięższy od tego gorszej jakości :) )

PS. Pamiętaj o tym że nie tylko dobry przewód antenowy jest potrzebny aby wykonać wysokiej sprawności instalacje antenową...

• #3 30 Gru 2012 17:36
    elektryk_siedlce
    Użytkownik obserwowany

piotr2273 napisał:

Osobiście używam takiego przewoduantenowego i jest bardzo dobry a do tego tani.:)

• #4 30 Gru 2012 18:58
    _cheetah_
    Poziom 37  

piotr2273 napisał:
    Telewizyjny kabel koncentryczny 75Ω

piotr2273 napisał:
    Co to znaczy dobry kabel antenowy.
    • kabel o niskim tłumieniu sygnału telewizyjnego. W chwili obecnej standardem przy odbiorze DVB-T (więc i do Manty też) są kable typu RG-6 o tłumieniu rzędu 17...18dB/100m przy 860MHz, czyli kable o żyle środkowej o średnicy 1...1,3mm typ.
    • kabel o jak najwyższym współczynniku ekranowania, który dla DVB-T dobrze jest mieć >95dB.
    • kabel antenowy do zastosowań zewnętrznych powinien być w wykonaniu osłony zewnętrznej z PE, w kolorze czarnym. Jeśli ekran kabla jest z aluminium, kabel musi być obowiązkowo z żelem. Takie wykonania powoduję, że tego typu kabel jest niewrażliwy na czynniki zewnętrzne.
      Kable antenowe z ekranem wykonanym z miedzi żelu nie wymagają.
    Co do materiału, to przy obecnych technologiach materiałowych w zasadzie nie ma znaczenia, z jakich materiałów jest żyła środkowa oraz ekran. Istotne są tylko tłumienie, współczynnik ekranowania i wykonanie.

Przykładowo: Triset-113PE, Digitsat-113PE.

Kupując kable do zastosowań zewnętrznych trzeba kupić od razu z kablem złącza F o odpowiedniej dla danego kabla średnicy.

• #6 31 Gru 2012 12:37
    Fotodetektor

Poziom 29  

Ważną kwestią jest też czy kabel spieniony jest fizycznie czy chemicznie ?

Ważną kwestią jest też czy kabel spieniony jest fizycznie czy chemicznie !!!

i dodam :
    Kabel z dielektrykiem spienionym fizycznie, w odróżnieniu od spienionego chemicznie, ma w swej strukturze pęcherzyki gazu, które nie stykają się ze sobą. Oznacza to, że nie tworzą one dużych pustych przestrzeni. Kable spienione chemicznie posiadają strukturę kapilarną, a puste przestrzenie, powstałe w wyniku działania środka chemicznego, są połączone ze sobą. Taka budowa przypomina gąbkę, i podobnie jak ona, łatwo nasiąka wodą, nie tylko w miejscu mikropęknięć, lecz i w głębi kabla. Nasiąkanie wodą i parą wodną z powietrza powoduje znaczny wzrost tłumienia kabla. Dodatkowo, w tak spienionych kablach, dielektryk słabiej stabilizuje żyłę środkową, co przy zginaniu kabla powoduje zbliżanie się żyły do ekranu, a tym samym pogorszenie dopasowania czyli powstawanie odbić. Tych wad są pozbawione kable spienione fizycznie

• #7 31 Gru 2012 13:50
    _cheetah_
    Poziom 37  

Fotodetektor napisał:
    Ważną kwestią jest też czy kabel spieniony jest fizycznie czy chemicznie?
    To pytanie jest czy stwierdzenie? :D

• #8 31 Gru 2012 19:21
    Fotodetektor

Poziom 29  

_cheetah_ dlaczego dlaczego TY masz zawsze racje ! ;) hahahha

stwierdzenie ! - już się poprawiam !

ps

Dziś mam dzień :) Będę miał nową antenkę Mabo 180 Parabola ufff

• #9 09 Lip 2014 12:35
    piotr2273
    Poziom 12  

Tak jak pisałem,miałem nową antenę siatkową,zacząłem szukać w necie co pisze o antenach,a w sklepach internetowych przy siatkowych pisało że mają zasięg do 25 km a kierunkowe do 40,ja po linii prostej do nadajnika mam ok 40,zamontowałem
    kierunkową za 60 zł i problem zniknął.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME