Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C-360 Pęknięta głowica-przyczyna?

Marcel128 30 Gru 2012 16:19 6120 7
  • #1 30 Gru 2012 16:19
    Marcel128
    Poziom 2  

Witam.
    Mam pękniętą głowicę, to przy baku, woda w chłodnicy jest rdzawa.
    Silnik miał robiony w lato szlif wału, wymieniane tuleje i tłoki, przy głowicach nic nie było robione. Pytanie czy pękła bo jest tego jakaś przyczyna czy poprostu trzeba było i głowice wymienić?

0 7
  • #2 30 Gru 2012 16:29
    chudy1794
    Poziom 9  

Jakie są objawy tego że pękła ???

2
  • #3 30 Gru 2012 16:56
    bobytempelton
    Poziom 16  

Na 10 forach jeszcze napisz, pytałem czy masz termostat? Bo z tego co widzę pewnie nie masz.

1
  • #4 30 Gru 2012 17:06
    kwantor
    Poziom 38  

Marcel128 napisał:
    woda w chłodnicy jest rdzawa
    To nie jest oznaką pęknięcia głowicy. :)

0
  • #5 31 Gru 2012 18:59
    janekwzk
    Poziom 12  

Panowie czytam i śmieję się sam do siebie. Powiedzcie mi co ma termostat do rdzawej wody w układzie chłodzenia i do pękniętej głowicy? Otóż rdzawa woda to normalne bo gościu całe życie jeżdzi na wodzie. A że ma ubytki więc dolewa ciągle świeżej - obficie natlenionej, co sprzyja powstawaniu nalotu korozji na ściankach bloku i głowic żeliwnych. Nie jest to aż tak szkodliwe. Jeśli by był olej (rosół) w chłodnicy, wskazywać może to na pęknięcie(bloku,głowicy), albo po otwarciu korka, gdy odpalimy silnik i poziom wody rośnie i jeszcze wychodzą bąbelki to można przyjąć, że jest gdzieś pęknięcie(chociaż niekoniecznie, bo może to być uszczelka głowicy). Nasz autor ma problem, bo twierdzi że pękła głowica 4-ta(od baku), ale nie napisał po czym to rozpoznał. Czyżby ciekła woda z okolic wtryskiwacza? Proszę jaśniej opisać. Jeśli tak to C-360 w głowicach oprócz mrozu i zaślepek drugim słabym punktem są szklanki w które wkładane są wtryskiwacze. Szklanka przekoroduje - woda się sączy. Szklanki są wymienne, kupuje się je w każdym rolniczym sklepie.
    Przepraszam za tak długie pisanie, ale po przeczytaniu takich nawiedzających wiadomości (niektórych) po prostu dostałem weny twórczej.
    Jeśli sam podejmujesz się wymiany szklanek to chętnie posłużę pomocą.
    Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku.

0
  • #6 01 Sty 2013 09:01
    seweryn7701
    Specjalista Maszyny Rolnicze

Jako tako może na samo pęknięcie głowicy termostat nie ma wpływu ale na grzanie się czwartego cylindra już tak. A to zwiększona tendencja do osadzania się tam kamienia. To znów podnosi temperaturę, może powodować naprężania i odkształcenia w wyjątkowych sytuacjach. Normalna rzecz w silnikach z długim blokiem i bezmyślnie wyjętym termostatem.

0
  • #8 01 Sty 2013 19:41
    tomek130
    Poziom 22  

W którym miejscu to pęknięcie?
    "Silnik miał robiony w lato szlif wału, wymieniane tuleje i tłoki, przy głowicach nic nie było robione." jednak czytając to robione było bo były demontowane i montowane, więc możliwy jest błąd tutaj.

0