Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana syreny alarmu z zasilaniem na Clifford

tomex668 30 Dec 2012 17:40 7299 13
Optex
    tomex668
    Level 9  
    Stara syrena z własnym zasilaniem padła - wychodziły z niej 4 kable :
    brązowy
    czerwony
    czarny
    biały

W kostce do której podłącza się syrenę mam 3 kable:
    czerwony
    biały
    czarny

Nowa syrena ma 4 kable:
    czerwony
    zielony
    żółty
    czarny

W starej syrenie czerwony i brązowy były na kostce złączone i podpięte pod czerwony kabel (+) w kostce od centrali, czarny syreny do czarnego w kostce (masa), biały natomiast był połączony z białym w kostce i w momencie załączenia alarmu podawał impuls (sprawdziłem żarówką).

Nie wiem jak zabrać się za montaż nowej syreny...
    czerwony i czarny jak zakładam bez zmian + i masa, natomiast nie wiem który żółty czy zielony odpowiada białemu w starej syrenie, i który z tych 2-ch mam połączyć z czerwonym w kostce. Nic więcej prócz kolorów kabli i tego że syrena pochodzi od Clifford'a nie wiem.

Jeśli ktoś może mi pomóc w tej kwestii to bym prosił o pomoc/wskazówki.
  • Optex
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Stara syrenka też była uniwersalna? Zasada jest prosta: w każdej takiej syrence masz
    - zasilanie stałe,
    - masę,
    - wyzwalanie plusem,
    - wyzwalanie minusem.
    Czyli w sumie cztery przewody. Zasilanie stałe i masa chyba nie wymagają omówienia, a sposób wyzwalania zasilaniem/masą wykorzystujesz w zależności od posiadanego alarmu. Czyli do pracy syrenki wykorzystujesz trzy przewody. Tyle.
  • Optex
    User removed account
    User removed account  
    tomex668
    Level 9  
    Błażej wrote:
    Stara syrenka też była uniwersalna? Zasada jest prosta: w każdej takiej syrence masz
    - zasilanie stałe,
    - masę,
    - wyzwalanie plusem,
    - wyzwalanie minusem.
    Czyli w sumie cztery przewody. Zasilanie stałe i masa chyba nie wymagają omówienia, a sposób wyzwalania zasilaniem/masą wykorzystujesz w zależności od posiadanego alarmu. Czyli do pracy syrenki wykorzystujesz trzy przewody. Tyle.

Stara syrenka pochodziła z fabrycznego alarmu Alcatraz, 4 kable + kluczyk do wyciszania, wszystkie 4 kable były podłączone tak jak opisałem wyżej.

czyli oczywistym jest że :
    podłączyć czerwień do czerwieni +
    czerń do czerni masa

a co z :
    żółty i zielony

(biały musiał być + /chyba że to nie o to chodzi/ bo sprawdzając żarówką jeden był na białym drugi podpięty pod masę i w momencie aktywacji świeciło)
    Po wyborze kabla rozumiem że czwarty mam zaizolować i zostawić bez niczego.

a jakieś sugestie który wybrać albo jak to sprawdzić?
    wolałbym nie uszkodzić syreny :)
    User removed account
    User removed account  
    tomex668
    Level 9  
    norbert.s. wrote:
    Czy jest w niej stacyjka? Jakaś naklejka z nazwą?
    Wrzuć zdjęcie.

Nic konkretnego w nowej syrenie nie ma, nawet stacyjki, ale wrzucam zdjęcia.
    Wymiana syreny alarmu z zasilaniem na Clifford Wymiana syreny alarmu z zasilaniem na Clifford Wymiana syreny alarmu z zasilaniem na Clifford Wymiana syreny alarmu z zasilaniem na Clifford Wymiana syreny alarmu z zasilaniem na Clifford Wymiana syreny alarmu z zasilaniem na Clifford Wymiana syreny alarmu z zasilaniem na Clifford
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    tomex668
    Level 9  
    norbert.s. wrote:
    To prawdopodobnie starsza syrena cyfrowa, a takiej nie wyzwolisz ze zwykłego alarmu.

No cóż, zatem odpuszczę sobie grzebanie żeby nie zepsuć niepotrzebnie a poszukam czegoś w sieci. Może jakaś sugestia co z aledrogo w rozsądnej cenie mogłoby się nadawać?
    Błażej
    Jaki masz zamontowany system alarmowy?
    tomex668
    Level 9  
    Błażej wrote:
    Jaki masz zamontowany system alarmowy?

Alcatraz 301hc
    tomex668
    Level 9  
    Ok ;)

Zrodziło się jeszcze jedno pytanie, czy jako rozwiązanie tymczasowe mogę podpiąć biały z kostki/chyba wspomniane sterowanie plusem/ i masę do sygnału/trąbki/ ? powinno się chyba załączać TYLKO w momencie aktywacji alarmu i wyć sygnałem ciągłym? mam rację? akurat kable od sygnału mam niedaleko więc to 5 minut żeby podłączyć, tylko czy to będzie sprawnie działać?
    Błażej
    Syrenka z własnym zasilaniem nie będzie działać bez stałego zasilania. Sygnał z alarmu tylko wyzwala jej pracę, zasilanie pobiera ona ze stałego. Zresztą bez podtrzymania będzie ona wyć do wyczerpania akumulatorów.
    Wyjścia alarmowe ma określoną obciążalność. I można pod nie podpiąć bezpośrednio syrenkę bez zasilania lub syrenkę z zasilaniem (wtedy syrenka jest jedynie wyzwalana), a przez przekaźnik nawet klakson. Choć tutaj załączenie klaksonu na stałe na kilkadziesiąt sekund podczas alarmowania może się równać jego próbie zniszczeniowej (można to załatwić odpowiednim układzikiem, a niektóre alarmy mają wyjście alarmowe konfigurowalne pod klakson).
    tomex668
    Level 9  
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rozjaśnienie tematu.
    Życzę szczęśliwego Nowego Roku :)

---
    Temat uważam za wyczerpany i do zamknięcia.