Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba L30 - Toshiba L30 - brak podświetlenia matrycy

30 Gru 2012 18:28 3102 8
  • Poziom 12  
    Tak jak w temacie, matryca przy uruchomieniu zaświeci się na 2 - 3 sekundy następnie gaśnie. Laptopa jeszcze nie rozebrałem. Co może być przyczyną na co zwrócić szczególną uwagę ?
    Czytałem gdzieś że z płyty idzie napięcie na inwerter którym to decyduje czy zapalić świetlówkę czy nie i że można to jakość obejść.
  • Osprzęt kablowy
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Cześć
    Jeśli na chwilkę ci się włącza, a następnie gaśnie podświetlenie to może być uszkodzona np świetlówka. Musisz zdjąć ramkę przy matrycy i zmierzyć napięcia jakie dochodzą do inwertera z płyty głównej.Napisz te napięcia tutaj. Jak na chwilkę podświetlenie się włączy to nie wygląda że świeci na czerwono?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 12  
    To chwilowe oświetlenie wygląda na normalne żadnych przebarwień.
    Jak znajdę chwilkę wolnego czasu to rozbiorę ramkę i zmierzę napięcia na inwerterze.

Napięcia na wejściu inwertera

1. 18,9 V
    2. -
    3. 3,32 V
    4. 3,07 V
    5. masa

Na wyjściu dziwna sytuacja (miernik mam do 1000V)
    Przy ekranie startowym biosu na mierniku wyświetla 1 (miernik ustawiony mam na 1000V) przez ok 3 sekundy i w tym czasie matryca jest podświetlana. Następnie jest pasek ładowania systemu i po załadowaniu a przed pojawieniem się pulpitu z ikonkami matryca znowu zostaje podświetlona tym razem ok 1 sekundy a na mierniku napięcie zdąży dojść do ok 40 V i podświetlenie nie działa.
    Czyli pewnie to inwerter ale proszę o potwierdzenie moich przypuszczeń.

Po rozebraniu laptopa przetestowałem jeszcze wyłącznik podświetlenia matrycy który znajduje się na płycie głównej w tym modelu (pod lewym zatrzaskiem matrycy).
    I jeżeli zrobię kilka ruchów wł/wył to matryca świeci. Tylko nie wiem dalej czy to inwerter dostaje ruch napięć i nagle zaskakuje czy to może ten wyłącznik.
  • Poziom 12  
    Niestety laptop podziałał 1 dzień.
    Na drugi dzień dalej brak obrazu.

W czym może być problem ?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Podstaw inną (pewną) świetlówkę a celu sprawdzenia czy to ona.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    usuń czujnik zamknięcia klapy lub wymień go na inny
    ale najpierw podłącz inną matrycę, sam przewód od świetlówki do inwertera, matryca może być innych wymiarów może być stłuczona, ważne żeby świetlówka w niej była ok
  • Poziom 12  
    Z każdym dniem jest inaczej, laptop pochodzi 2 - 3 godziny monitor gaśnie, nacisnę przycisk czujnika zamknięcia matrycy i ekran się zaświeci.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Dodano po 24 [sekundy]:

serwis_matryc napisał:
    ale najpierw podłącz inną matrycę, sam przewód od świetlówki do inwertera, matryca może być innych wymiarów może być stłuczona, ważne żeby świetlówka w niej była ok
  • Poziom 12  
    serwis_matryc napisał:
    Dodano po 24 [sekundy]:

serwis_matryc napisał:

Dzięki, to była świetlówka.