Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch WFC2067PL - Pralka pierze ale nie odwirowuje prania

30 Dec 2012 19:14 19308 14
 • Level 9  
  Witam.
  Kolejny problem z urządzeniem domowym.
  Chciałbym prosić o diagnozę na odległość pralki jak w temacie.
  Ogólnie pralka pierze ale pod koniec prania, licznik minut gaśnie i miga dioda "wirowanie" - i poza tym nic się nie dzieje.
  Metodą prób i błędów udało nam się dokończyć pranie w sposób następujący: wyłączyliśmy pralkę, potem od razu nastawiliśmy na wirowanie, licznik minut pokazał tą liczbę minut na której pralka przestała działać- start i pralka kończy pranie.
  Któregoś razu znaleźliśmy trochę wody w okolicach urządzenia, ale był to jednorazowy wypadek dlatego przypuszczam że sami gdzieś rozlaliśmy coś.

  Znalazłem podobny temat ale dotyczył on niesprawnej grzałki a w naszej pralce wydaje się ona być ok. Ogólnie całe pranie da się wykonać, ale nie "za jednym podejściem".

  Proszę o pomoc w diagnozie co może być przyczyną nie kończenia prania, ewentualnie gdyby ktoś się orientował prosiłbym o ceny części lub polecenie kogoś z Białegostoku kto się zna na takich naprawach i zrobi to za rozsądne pieniądze, nie wymieniając przy okazji dobrych części.
  Z góry dziękuję.
  Pozdrawiam
 • Level 18  
  Sprawdź szczotki silnika
 • Level 9  
  Dzięki za podpowiedź. Zdążyłem już rozebrać wszystko co się dało. Moim zdaniem szczotki wyglądają ok- z tym że nie wiem ile one powinny mieć długości nowe a zużyte.
  Bosch WFC2067PL - Pralka pierze ale nie odwirowuje prania
  Wyglądają mniej więcej tak.
  Znalazłem natomiast inną wadę, usterkę. Nie wiem czy to mogło mieć wpływ ale wyciągnąłem również grzałkę i o tylę o ile grzałka wygląda przyzwoicie (niewiele kamienia) to dziwną sprawą było to że znalazłem koło niej wciągniętą skarpetkę. Nie wiem jak ta pralką wciągnęła tam tą skarpetę ale suma sumarum była tam.
  Proszę o odpowiedź na ile ta skarpeta mogła wpłynąć na to że nie wirowało i to czy wymieniać te szczotki czy jeszcze nie.
  Pozdrawiam
  Szczęśliwego nowego roku :)
 • Admin of household appliances group
  Skarpeta mogła przytkać odpływ i efekt mógł być taki jak opisujesz.
  Sprawdź odpływ i filtr pompy.
 • Level 9  
  Skarpeta usunięta, odpływ sprawdzony (nie sprawdzałem jeszcze filtra bo nie było kiedy) a pralka nadal się zatrzymuje na ostatnich 11 minutach i tak jak pisałem wcześniej- licznik gaśnie i mruga dioda. Trzeba znów wyłączyć pralkę, nastawić na wirowanie i pralka kończy wirować pranie.
  Jakieś sugestie co jeszcze sprawdzić?
  Pozdrawiam.
  PS: Może profilaktycznie wymienić te szczotki? W tym momencie mają ok 3cm (może odrobinę więcej). Nie wiem jak duże są nowe.
 • Level 9  
  Pralka nadal wariuje- dziś zjawi się szpec- który telefonicznie stwierdził że problem może być w programatorze a dokładniej jakiejś płytce w niej (jeśli jest to zewnętrzna płytka - nie naprawialna- koszt to ok 500zł, jeśli jest zintegrowana z programatorem szpec stwierdził że ma "myk" na naprawę tego i koszt to ok 120zł...zobaczymy.
  Szczotki od razu wykluczył bo w.g niego są jeszcze duże.

  Ma ktoś jakieś pomysły? bo na razie czekam na mechaniora ale chciałbym wiedzieć o czym rozmawiać.
 • Level 14  
  Witam, czy problem rozwiązany? Co było?

  Wiesiek
 • Level 9  
  Witam.
  Niestety nic się nie zmieniło. Szpec był, pogrzebał- rozebrał programator- wyczyścił go pędzelkiem i dmuchaniem na niego :(, rozłożył ręce że jeśli to nie to, to on nie wie, i skasował 40zł za przyjazd.
  Pralka nadal nie naprawiona. Ale w sumie darowaliśmy sobie. Stwierdziliśmy że niech "pochodzi" ile się da a później kupimy nową.

  Dla mnie się inne pomysły skończyły- co mogło się stać- dlatego wybraliśmy taką opcję.
  Pozdrawiam
 • Level 18  
  Czy wodę spuszcza do samego końca? morze troszkę zostaje
 • Level 14  
  Pytam , bo wczoraj kupiłem taka pralkę za 90 zł z takimi samymi objawami. Będe ją czyscił i przeglądał. Dam znać jak cos wyszukam.

  Wiesiek
 • Level 9  
  Woda jest spuszczana do końca...nie widziałem żeby coś zostawało.
  Inna kwestia że odwirowywanie działa różnie, czasami trzeba dwa razy a czasami za pierwszym razem wszystko ładnie odwiruje.
  Tak jak pisałem mi się skończyły pomysły i sobie darowałem.
  Jeśli komuś coś wpadnie do głowy prosiłbym o info.

  Pozdrawiam i powodzenia
 • Home appliances specialist
  dash4 wrote:
  czasami trzeba dwa razy a czasami za pierwszym razem wszystko ładnie odwiruje.


  Kolego, czy jeśli pralka nie może sie zebrać na wirowanie to zespół piorący nie buja się mocno ? Trafił mi sie kiedyś przypadek, że bosch miał tak wybite amortyzatory, że przy próbie wejścia na wirówkę uruchamiał procedurę złego wyważenia wsadu i przerywał próbę wejścia na obroty.

  Nie wiem jak to bedzie w twoim przypadku, trzeba by to dokładnie poobserwować jak próbuje wirować, ewentualnie do sprawdzenia komora impulsowa.
 • Level 28  
  Ja zmienił bym triaka wysterowania silnika, miałem dwukrotnie taki przypadek że pralka nie chciała odwirowywać. Po przełączeniu na odwirowanie wykonywała tą czynność , problemem okazała się upływność na bramce triaka po zagrzaniu tegoż podczas pracy.
 • Home appliances specialist
  grzałki w tych boschach nie robią tego typu jaj, choć sprawdzić nigdy nie zaszkodzi,