Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 308 1.6 HDi - Układ chłodzenia po wymianie paska rozrządu wraz z pompą

30 Gru 2012 19:40 13977 4
  • Poziom 10  
    witam

dzisiaj wymieniłem pasek rozrządu w swoim Peugeocie 308 1,6 HDi 66KW, wraz z paskiem wymieniałem pompę wody.

po zalaniu na nowo płynu do układu, weszło go bardzo mało, nie ma obiegu wody (grzeje się momentalnie i wywala czerwony napis STOP).

uprzedzając komentarze, że jestem głąbem i nie umiem odpowietrzyć układu, informuję, że zajmuję się blacharką i rozrządy wymieniam sporadycznie głównie we własnych samochodach, może to i głupota brać się za coś czego się nie robi na bieżąco, ale jak się nauczyć nie ucząc się :oops:

proszę o radę, czy jest możliwe, że coś skopałem przy montowaniu pompy, czy po prostu trzeba odpowietrzyć układ chłodzenia ?

kilka razy wymieniałem pompy w niemcach i układ odpowietrzał się sam

z góry dziękuję za odpowiedzi

pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dzięki.

Jutro z rana spróbuje to odpowietrzyć, jest jakaś skomplikowana procedura (czytałem gdzieś o jakimś specjalnym naczyniu) czy po prostu odkręcam odpowietrzniki i leje płyn ?

łańcucha ... ?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Układ odpowietrzony.

Zbiorniczek zalałem do pełna, odkręciłem oba odpowietrzniki, mocny dmuch :D w zbiorniczek, powietrze szybko uszło, polał się ciurkiem płyn i po temacie, trzyma temperature, ogrzewanie działa.

georgesgr dzięki wielkie za pomoc

pozdrawiam i szampańskiego wieczoru

:)