Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ER6545T - symbol termika sprężarki

25 Gru 2012 08:15 2295 15
  • Poziom 11  
    Witajcie,

niestety święta wyzwoliły w naszej lodóweczce objaw braku chłodzenia. Ustawiona od zawsze na 4 po prostu przestała chłodzić i mrozić. Co jakieś 3 minuty włącza się ciche "bzykanie", czyli jakby się włączała, po czym po ok. 8 sekundach słychać "pstryk", bzykanie ustaje i tak w kółko; wewnątrz mokro, brak szronu.
    Moglibyście poradzić czy to naprawialne w domowym zaciszu czy to raczej coś "grubszego"?

jeszcze Wesołych Świąt,

juzek
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    Objawy wskazują na sprężarkę niestety :(
    Do takich napraw zalecany dobry chłodniarz.
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedź. Czy można zatem jakoś łatwo potwierdzić awarię sprężarki? Obstawiam, że jej wymiana może być nieopłacalna, więc chciałbym się o ile to możliwe upewnić, czy w ogóle warto wzywać fachowca, czy od razu lecieć po nowy sprzęt.

Poprawka odnośnie zawsze ustawionej 4. Zawsze była ustawiona 3, natomiast przy okazji świąt została przestawiona na 4 i tutaj chyba zaczął sie początek problemu.

juzek
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Na razie wyłącz z gniazdka i włącz za 3-4 godz. Mało prawdopodobne, ale może zadziałać. Jeżeli nie, to wyłącz i sprawdź, czy przy sprężarce nie jest coś przypalone. Do dokładnego sprawdzenia raczej zawołaj fachowca.
  • Poziom 11  
    No niestety, dzień odpoczynku jej nie pomógł. Może spróbować odpalić samą sprężarkę "na krótko" bez termostatu, żeby sprawdzić czy w ogóle gada?
  • Specjalista AGD
    juzek72 napisał:
    Co jakieś 3 minuty włącza się ciche "bzykanie", czyli jakby się włączała, po czym po ok. 8 sekundach słychać "pstryk", bzykanie ustaje i tak w kółko
    - a więc "gada", tylko w obcym języku.
  • Poziom 11  
    Fakt, ale przez 8 sekund działa, a potem ją coś wyłącza i nie jest to termostat, jakieś zabezpieczenie?
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Czy mógłbym prosić o podanie numeru producenta bezpiecznika termicznego sprężarki lodówki Electrolux ER6545T lub ewentualnie zamiennika? Na elemencie jest oznaczenie AE 25FY6 i nie mogę go wygooglać w kontekście lodówki.

Pozdrawiam,
    Juzek72
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    juzek72 napisał:
    nie mogę go wygooglać w kontekście lodówki.
    Jest w kontekście lodówki, chociaż Zanussi: 2263019438
  • Poziom 11  
    Dzięki, szukałem po electroluksie. Możesz podpowiedzieć gdzie go najszybciej kupię w PL i czy w ogóle jest jakiś zamiennik? Zerkałem na northa, ale dostępność 0.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 11  
    skryn, nie mówię, że nie masz racji z agregatem, ale chciałbym sprawdzić też inne możliwości zanim znajdę $$$ na nową lodówkę.

Czy termik nie może się zepsuć? Ten mój nie pozwala sprężarce pochodzić dłużej niż 8 sekund od rozruchu, a jest ona wtedy całkiem zimna. Zastosowany termik ma się otwierać przy 100stC, a nie przy zimnym agregacie. Jak go zmostkuję, to agregat działa i normalnie mrozi. Fakt, że po jakichś 20 minutach zaczyna się grzać, ale nie bardziej niż sam skraplacz; niestety nie mam termometru z taka skalą; być może to jedynie 60-70st.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    juzek72 napisał:
    Zastosowany termik ma się otwierać przy 100stC, a nie przy zimnym agregacie

I tu się mylisz. W przypadku gdy sprężarka pobiera za duży prąd (na skutek zatarcia lub zwarcia), termik zostaje również wyłączony. Prawie każdy serwisant chłodnictwa, posiada najmniej kilka takich przekaźników rozruchowych i w ciągu kilku minut zdiagnozuje uszkodzenie. -
  • Poziom 1  
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    W temacie padły już chyba wszystkie odpowiedzi, i wszystko wskazuje na uszkodzenie sprężarki.
    Jeśli kolega chce mieć pewność proszę zaprosić chłodniarza (serwisanta) który zapewne całą zabawę zacznie od pomiaru prądu (w takim przypadku to standard) i poprawnie zdiagnozuje.
    A do poprawnej diagnozy oraz ewentualnej wymiany konieczne jest posiadanie odpowiednich narzędzi oraz uprawnień.
    Temat uważam za wyczerpany.

Electrolux ER6545T - symbol termika sprężarki