Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux ER6545T - symbol termika sprężarki

25 Dec 2012 08:15 2406 15
 • Level 12  
  Witajcie,

  niestety święta wyzwoliły w naszej lodóweczce objaw braku chłodzenia. Ustawiona od zawsze na 4 po prostu przestała chłodzić i mrozić. Co jakieś 3 minuty włącza się ciche "bzykanie", czyli jakby się włączała, po czym po ok. 8 sekundach słychać "pstryk", bzykanie ustaje i tak w kółko; wewnątrz mokro, brak szronu.
  Moglibyście poradzić czy to naprawialne w domowym zaciszu czy to raczej coś "grubszego"?

  jeszcze Wesołych Świąt,

  juzek
 • Helpful post
  Admin of household appliances group
  Objawy wskazują na sprężarkę niestety :(
  Do takich napraw zalecany dobry chłodniarz.
 • Level 12  
  Dzięki za odpowiedź. Czy można zatem jakoś łatwo potwierdzić awarię sprężarki? Obstawiam, że jej wymiana może być nieopłacalna, więc chciałbym się o ile to możliwe upewnić, czy w ogóle warto wzywać fachowca, czy od razu lecieć po nowy sprzęt.


  Poprawka odnośnie zawsze ustawionej 4. Zawsze była ustawiona 3, natomiast przy okazji świąt została przestawiona na 4 i tutaj chyba zaczął sie początek problemu.

  juzek
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  Na razie wyłącz z gniazdka i włącz za 3-4 godz. Mało prawdopodobne, ale może zadziałać. Jeżeli nie, to wyłącz i sprawdź, czy przy sprężarce nie jest coś przypalone. Do dokładnego sprawdzenia raczej zawołaj fachowca.
 • Level 12  
  No niestety, dzień odpoczynku jej nie pomógł. Może spróbować odpalić samą sprężarkę "na krótko" bez termostatu, żeby sprawdzić czy w ogóle gada?
 • Home appliances specialist
  juzek72 wrote:
  Co jakieś 3 minuty włącza się ciche "bzykanie", czyli jakby się włączała, po czym po ok. 8 sekundach słychać "pstryk", bzykanie ustaje i tak w kółko
  - a więc "gada", tylko w obcym języku.
 • Level 12  
  Fakt, ale przez 8 sekund działa, a potem ją coś wyłącza i nie jest to termostat, jakieś zabezpieczenie?
 • Level 1  
 • Level 12  
  Czy mógłbym prosić o podanie numeru producenta bezpiecznika termicznego sprężarki lodówki Electrolux ER6545T lub ewentualnie zamiennika? Na elemencie jest oznaczenie AE 25FY6 i nie mogę go wygooglać w kontekście lodówki.

  Pozdrawiam,
  Juzek72
 • Helpful post
  Level 39  
  juzek72 wrote:
  nie mogę go wygooglać w kontekście lodówki.
  Jest w kontekście lodówki, chociaż Zanussi: 2263019438
 • Level 12  
  Dzięki, szukałem po electroluksie. Możesz podpowiedzieć gdzie go najszybciej kupię w PL i czy w ogóle jest jakiś zamiennik? Zerkałem na northa, ale dostępność 0.
 • Helpful post
  Level 1  
 • Level 12  
  skryn, nie mówię, że nie masz racji z agregatem, ale chciałbym sprawdzić też inne możliwości zanim znajdę $$$ na nową lodówkę.

  Czy termik nie może się zepsuć? Ten mój nie pozwala sprężarce pochodzić dłużej niż 8 sekund od rozruchu, a jest ona wtedy całkiem zimna. Zastosowany termik ma się otwierać przy 100stC, a nie przy zimnym agregacie. Jak go zmostkuję, to agregat działa i normalnie mrozi. Fakt, że po jakichś 20 minutach zaczyna się grzać, ale nie bardziej niż sam skraplacz; niestety nie mam termometru z taka skalą; być może to jedynie 60-70st.
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  juzek72 wrote:
  Zastosowany termik ma się otwierać przy 100stC, a nie przy zimnym agregacie

  I tu się mylisz. W przypadku gdy sprężarka pobiera za duży prąd (na skutek zatarcia lub zwarcia), termik zostaje również wyłączony. Prawie każdy serwisant chłodnictwa, posiada najmniej kilka takich przekaźników rozruchowych i w ciągu kilku minut zdiagnozuje uszkodzenie. -
 • Level 1  
 • Helpful post
  Admin of household appliances group
  W temacie padły już chyba wszystkie odpowiedzi, i wszystko wskazuje na uszkodzenie sprężarki.
  Jeśli kolega chce mieć pewność proszę zaprosić chłodniarza (serwisanta) który zapewne całą zabawę zacznie od pomiaru prądu (w takim przypadku to standard) i poprawnie zdiagnozuje.
  A do poprawnej diagnozy oraz ewentualnej wymiany konieczne jest posiadanie odpowiednich narzędzi oraz uprawnień.
  Temat uważam za wyczerpany.

  Electrolux ER6545T - symbol termika sprężarki