Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Rover 1.4 - nie odpala, przepalony bezp. od pompy

31 Gru 2012 00:44 2589 8
 • Poziom 9  
  Witam.
  Rano wsiadam do Poloneza, próbuje odpalić... i nic.
  Dzień wcześniej było wszystko ok.

  Teraz nie słychać po przekręceniu zapłonu w ogóle działania pompy jak miało to zawsze miejsce i podczas kręcenia rozrusznikiem gasną całkowicie wszystkie kontrolki (nawet te od smarowania i ładowania, a zawsze gasły dopiero po odpaleniu auta) i nawet nie drgnie teraz wskazówka obrotomierza.

  Zajrzałem w bezpieczniki, spalony był bezp. od pompy. Wstawiłem nowy bezpiecznik i nadal to samo. Sprawdziłem miernikiem i w ogóle pod bezpiecznik od pompy nie dochodzi zasilanie. Podłączyłem na krótko zasilanie na pompę i auto ładnie odpaliło, kontrolki już nie gasły podczas kręcenia rozrusznikiem i wróciło zasilanie w skrzynce pod bezpiecznik pompy.

  Na drugi dzień gdy chciałem odpalić auto było znowu ta samo. Znowu podłączyłem na krótko ... i nic. Pompa chodzi, kontrolki znowu gasną, obrotomierz leży... auto nie odpala.

  Ktoś wie o co tu chodzi?
 • Poziom 23  
  Kość stacyjki bym zmienił, najbardziej mi tu pasuje.
  To plus czy zwykły caro?
 • Poziom 42  
  Przeczyścić słupki i klemy na akumulatorze.
 • Poziom 9  
  stacyjka jest ok. Próbowałem odpalić "na krótko" ale podobny efekt. Myśle że coś sie rozłączyło tylko dlaczego dwa razy przepaliło bezpiecznik?? Zwarcie może być za bezpiecznikiem, bezpiecznik strzela i wszystko jasne... tylko dlaczego później nie ma prądu przed nim??
 • Poziom 42  
  Jeżeli jest tak , jak pisze Bozon , to dlaczego po spaleniu bezpiecznika brak zasilania przed nim , a pobiera on prąd bezpośrednio z 30 / akumulatora/ bez jakichkolwiek pośredników. Dodatkowo szafa gaśnie.
 • Poziom 16  
  Pali bezpiecznik obwodu pompy i wg mnie od tego trzeba zacząć...

  Zmierzyć pobór prądu w obwodzie pompy (powinno być jak sądzę około 5-8 A)
  Sprawdzić ciśnienie paliwa w układzie.

  Wariant optymistyczny - niedrożny filtr paliwa (wymienić).
  Wariant pesymistyczny (jak pisano wcześniej) - uszkodzona pompa...

  Praca dla warsztatu, w warunkach amatorskich, domowych rzeczy trudne do realizacji...
 • Poziom 9  
  Szukałem tego przekaźnika... W skrzynce patrząc po oznaczeniach go nie ma, a pod maską tez nic nie rzuciło mi się w oczy. Gdzie tego mam szukać w takim razie/?

  Co do filtra i pompy.. pompa podłączona na krótko działa( słychać buczenie), filtr do bezpiecznika ma chyba mało wspólnego bo auto jest zagazowane i pompa pracuje non stop nawet na zasilaniu gazem tylko wtryski odcięte zostają, a do tej pory było wszystko dobrze.

  może właśnie trzeba szukać na samym początku (przekaźnik / komputer) skoro zasilanie nie dochodzi do skrzynki z bezpiecznikami... może ten obwód też ma jakiś wpływ na gasnące kontrolki podczas kręcenia rozrusznikiem??

  zobaczę przekaźnik najpierw, tylko gdzie go szukać?