Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kamera pogłosowa ADS500+digital delay jak podłączyć pod radio cb

31 Dec 2012 06:26 3018 9
  • Level 8  
    Witam kolegów :D Mam pytanko odnośnie podłączenia kamery pogłosowej do cb radia.Zakupiłem model Digital delay 500+ i chciałbym to uruchomić bo efekty które można wykonywać są naprawdę świetne fajna zabawa :D .Jeśli ktoś mógł by albo krótki opis bądź schemat jak to uruchomić to z góry dziękuję pozdrawiam Paweł.

3.1.13. /Olek II/
  • Level 17  
    Kolego-więcej danych tej kamery bo wróżbitami nie jesteśmy- jakieś zdjęcia

Dodano po 5 [minuty]:

Sam tak kiedyś podłączałem kamerę pogłosową do CB radia cobra - szukaj kabelka sygnałowego- jedna żyła tylko - do "plusa" wkładki mikrofonowej PRZED przełącznikiem ptt- bo inaczej respondentów będziesz też słyszał z pogłosem.
  • Level 8  
    Witam postanowiłem jednak jeszcze dzisiaj zrobić całkowity opis kamery pogłosowej dygital delay 500+ i dodam troszkę fotek może szybciej uda się ją odpalić.
    Tak wygląda (foto jakość telefoniczna) miało by to pracować z radiem cb typu GALAXY SATURN bazowe wtyk mikrofonowy 4 pin tylko na pierwszym pinie podłączone zasilanie 13,8 V(potrzebne)gdyż używam mikrofonów typu astatic oraz sadelta fabrycznie zasilane baterią 9V .
  • Level 8  
    dodam jeszcze foto tyłu kamery gdzie jest wejście(input)oraz (wyjście)output
    podejrzewam że potrzebne będą (dzeki duże)tylko czy mono czy stereo ? i ile sztuk?
    Kabel jaki wykorzystam to z porządnym oplotem żeby to nie(jęczało piszczało)
    jeszcze interesuje mnie czy te 3 piny we wtyku to będzie dobrze czy mało?
    Jeśli okaże się że mało to zrobię skrzyneczkę gniazdo -wtyk 5 pin (koncentryczne)

3.1.13. /Olek II/
  • Level 8  
    Witam ponownie ale rozdzielczość zdjęć nie pozwala wysłać więcej jak tylko 1.
    Mocy Urzędowej już nabrała przeleżała w szafce około roku tak że już czas aby to odpalić.Oczekuję jakiś konkretnych wskazówek jak to uruchomić pozdrawiam
  • Moderator
    Paweł bili wrote:
    chciałbym to uruchomić bo efekty które można wykonywać są naprawdę świetne fajna zabawa :D

Czyli co, zabawą będzie praca z kamerą pogłosową w paśmie CB? Może inaczej, chcesz robić w paśmie CB za RadioZET, czy RMF? Zapomnij.
  • Level 8  
    Witam źle mnie odebrałeś "OLEK II" kolego jestem operatorem i to poważnym CB-stą z długoletnim stażem nie jakimś nowicjuszem tak że podłączyć chcę to urządzenie nie po to żeby przeszkadzać zakłócać itp.Skoro nie wiesz co kamera pogłosowa potrafi to opiszę parę słów na jej temat.
    Żaden mikrofon z echem jej nie dorówna a takich mikrofonów można by tu trochę wymienić (np.sadelta,pan 432mt,wolf2018 itd.)ale z takich mikrofonów wychodzi pogłos echo które powtórzy słowo na zakończenie Qso bay może około 6 razy.
    Uwierz mi drogi kolego że z kamery można takie efekty uzyskać że pełne zdania składające się z 5-7 wyrazów będzie powtarzać aż dopuszczenia ptt.Można też zniekształcać o efektach można by tu pisać i pisać.Pozdrawiam 73
  • Moderator
    Odpisując na Twoje "wywody"

Paweł bili wrote:
    Witam źle mnie odebrałeś "OLEK II"

Akurat dobrze odbieram.

Paweł bili wrote:
    słowo na zakończenie Qso bay może powtórzyć około 6 razy.

Po co? zakłócać? Pajacować? Nic innego nie wynika.

Paweł bili wrote:
    jestem operatorem i to poważnym CB-stą z długoletnim stażem

Ubolewam.

Paweł bili wrote:
    podłączyć chcę to urządzenie nie po to żeby przeszkadzać zakłócać itp

Z powyższych informacji wynika zupełnie coś innego.

Paweł bili wrote:
    Skoro nie wiesz co kamera pogłosowa potrafi to opiszę parę słów na jej temat.

Nie musisz, znam możliwości.
    Paweł bili wrote:
    z kamery można takie efekty uzyskać że pełne zdania składające się z 5-7 wyrazów będzie powtarzać aż dopuszczenia ptt.Można też zniekształcać

Po co, po co, po trzykroć po co? Na zabawie w remizie, można pełne efekty kamery pogłosowej wykorzystać, w paśmie CB, zapomnij! I jak napisałeś, jesteś poważnym ......
  • Level 18  
    Witam. Kombinowałem tak samo z alesis microverb 4 + AKG D3700. fakt że jackson wymiatał modulacja bajka. Ale moim zdaniem przesada do łacznosci wystarczy mikrofon dedykowany do tych celów. I tak RX.y nie słuchaja Cię na sprzęcie hifi :D
  • Level 17  
    Najlepiej podłączyć tą kamerę pogłosową do telefonu:) dzwonić do różnych znajomych i przetestować wszystkie efekty.