Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tp-Link WR740N - Miga pomarańczowa dioda w modemie. Wifi działa, internet też ;/

31 Gru 2012 11:22 11217 14
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich!

Mój problem jest następujący. Posiadam Ruter Tp-Link WR740N oraz internet z kablówki TELPOLU z modemem CISCO EPC3010. Ruter podłączyłem do Modemu (gniazdo WAN) , i do kompa (lan).

Próbowałem konfigurować przez płyte CD z rutera, ale wyskakuje mi taki błąd
    Tp-Link WR740N - Miga pomarańczowa dioda w modemie. Wifi działa, internet też ;/

W związku z tym, wpisałem ręcznie do przeglądarki http://192.168.0.1/ i skorzystałem z Quick Setup. Po zrobieniu wszystkiego internet działa, ale Wifi nie... (sprawdzam na smartfonie). Co mogłem źle zrobić?

Wkleję poniżej dane z mojego ipconfi/all i screeny z konfiguracji rutera. Proszę o pomoc.

Ipconfig po podłączeniu rutera

• Specjalista Sieci, Internet
    Spróbuj

Wireless Settings -
    Mode = "G only"

WIFI Security: WPA2-PSK, hasło 12 znaków
  • Poziom 11  
    Panowie wszystko działa, ale dioda modemu (link) miga n pomarańczowo. Zawsze był to kolor zielony. Coś zatem jest nie tak. Szybkość pobierania taka sama.

W ustawieniach rutera zmieniłem opcję by nie klonowało MAC adresu.

Inna sprawa to czy warto bawić się w przeinstalowywanie oprogramowania na DD-WRT ?

I teraz najważniejsze. Ruter mam podpięty do listwy a to do gniazdka. Listwę zawsze wyłączam po skończeniu korzystania z PC. Czy nei będę się kasowały ustawienia Rutera? Czy Ruter podłączyć bezpośrednio do gniazdka (nie do listwu), żeby cały czas był włączony?
  • Moderator - Sieci, Internet
    chwileulotne85 napisał:
    I teraz najważniejsze. Ruter mam podpięty do listwy a to do gniazdka. Listwę zawsze wyłączam po skończeniu korzystania z PC. Czy nei będę się kasowały ustawienia Rutera? Czy Ruter podłączyć bezpośrednio do gniazdka (nie do listwu), żeby cały czas był włączony?

To już jak chcesz, router może działać i być wyłączany.
  • Poziom 11  
    Rozumiem.

Czemu jednak miga ta pomarańczowa dioda?

Zawsze był to kolor zielony. Coś zatem jest nie tak. Szybkość pobierania taka sama.

W ustawieniach rutera zmieniłem opcję by nie klonowało MAC adresu.
  • Poziom 11  
    zobacz jakie masz ustawione "Max Tx Rate" w Wireless settings

Dodano po 43 [sekundy]:

Ustaw 150Mbps
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Dioda zielona/pomarańczowa może sygnalizować zestawienie się połączenia na 1Gb/s(zielona) 100Mb/s(pomarańczowa) (między portami Cisco i TP-L - nie ma to wpływu na twoją przepustowość jeśli twoje łącze jest poniżej 100Mb/s)- to nic strasznego - takie są standardy i nic z tym nie zrobisz.
  • Poziom 11  
    Dioda zielona jest gdy prędkość jest powyżej 70Mbps, a pomarańczowa 54mbps max.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Panowie wszystko działa, ale dioda modemu (link) miga n pomarańczowo

Cytat:
    Dioda zielona jest gdy prędkość jest powyżej 70Mbps, a pomarańczowa 54mbps max.

Chyba w twoim sprzęcie ;)
  • Poziom 11  
    Takie mam ustawienia jak poniżej na zdjęciu. Internet mam wolny, bo tylko 30 Mb/s, czyli z tego co piszecie migać powinno na pomarańczowo.

Co zmienić?

• Poziom 43  
    Jaki standard obsługują urządzenia końcowe??
    Inssider instalujesz na laptopie - robisz skan (dajesz screen) i szukasz wolnych kanałów.
  • Poziom 11  
    no to będzie Ci się świecić pomarańczowa dioda.. dokładnie jak napisał @jimasek ... nic nie kombinuj lepiej bo jest dobrze ; )
  • Poziom 11  
    Ok to nie kombinuję już nic:)

odezwę się zapewne jak będę łączyć TV z Netem bezprzewodowo, ale to za kilka tyg ;]

Temat do zamkniecia.