Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-LINK TL-WR720N - Brak internetu

31 Gru 2012 13:31 2610 13
  • Poziom 2  
    Witam ostatnio kupiłem router tp-link tl-wr720n i podczas konfiguracji na płytce na koniec wyskakuje błąd. Mam internet Netii a router podłączam najpierw pod modem a potem pod komputer. Wszystkie kable są dobrze podłączone więc to nie w tym tkwi problem.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Wejdź na router http://192.168.1.1 i pokaż Status.

Jak podłaczysz komputer do modemu bez routera, start/uruchom: CMD.exe, wpisz

ping 8.8.8.8
    ipconfig /all

pokaż wydruk.
  • Poziom 2  
    Ok. już wszystko działa
  • Poziom 8  
    Up,

Posiadam taki sam router i przez dwa ostatnie tygodnie działał sprawnie. Dziś już nie było internetu na komputerze. Przez telefon jednak normalnie się łączyłem. Postanowiłem zrestartować router i zainstalować go od nowa, wszystkie lampki świecą poprawnie i wyskakuje mi błąd: Nie można sprawdzić routera. Posiadam internet radiowy. Wcześniej instalacja przebiegła piorunem a teraz pokazuje ten błąd, podaję rysunek. TP-LINK TL-WR720N - Brak internetu
  • Poziom 37  
    Konfiguruj z poziomu przeglądarki nie używaj płyty .
  • Poziom 37  
    Jeśli nie zmieniałeś adresu IP TP linka to taki wpisz w przeglądarkę.
  • Poziom 8  
    Niestety po wpisaniu adresu w przeglądarkę nic się nie wyświetla.
  • Poziom 37  
    start uruchom wpisz cmd następnie w tym oknie wpisz polecenie ipconfig/all i szukaj pozycji brama domyślna lub serwer DHCP i ten adres IP wbij w przeglądarkę.
  • Poziom 8  
    Próbowałem wpisywać wszystkie adresy bramy i serwera DHCP. Bezskutecznie. Tak wygląda polecenie ipconfig /all po podłączeniu routera do sieci.

Dodano po 33 [sekundy]:

Dodano po 33 [minuty]:

Brak neta bo brama domyślna pusta,
    wpisz IP ręcznie i zobaczy czy jest net

192.168.0.241
    255.255.255.0
    brama 192.168.0.1
    dns 8.8.8.8
  • Poziom 8  
    Wpisałem adres i nic. Mimo że wpisana jest brama to i tak nie widzi neta. Bez routera brama bez problemu sie pokazuje.
    walerczakg napisał:
    Bez routera brama bez problemu sie pokazuje.

Jaka ?
  • Poziom 8  
    Problem rozwiązałem. Miałem powłączane jeszcze jakieś inne połączenia sieciowe. Wyłączyłem wszystko i zostawiłem jedno połączenie sieciowe włączone. Dzięki temu problem zniknął. Być może te połączenia kolidowały ze sobą. Router da się teraz skonfigurować z płytki i z poziomu przeglądarki. Dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam.