Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gramofon Unitra G-1100fs - zablokowany przycisk STOP

31 Dec 2012 14:34 12684 3
  • Level 2  
    Witam , udało mi się dostać ostatnio gramofon unitry daniel g-1100fs. Przy pierwszej próbie włączenia wszystko wydawało się ok, talerz obracał się w zadanych prędkościach , dźwięk był . Problem zaczął się gdy nacisnąłem przycisk STOP (a właściwie sensor dotykowy). Przycisk od tej pory był cały czas aktywny (podświetlony) i reszta sensorów przestała reagować. Przejrzałem schemat, potem rozebrałem sprzęt i tak, wszystkie kable są połączone, nic nie odpadło. Jedyną dziwną rzecz jaką zauważyłem to brak kondensatora C124 zaznaczonego na schemacie i mocno rozgrzany rezystor ( chyba R140) po włączeniu zasilania. Moje pytanie czy brak tego kondensatora może powodować takie objawy ?
    Wybaczcie amatorszczyzne jaką przedstawiam !
    Gramofon Unitra G-1100fs - zablokowany przycisk STOP
    Cały schemat
    Gramofon Unitra G-1100fs - zablokowany przycisk STOP Gramofon Unitra G-1100fs - zablokowany przycisk STOP
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • User removed account  
  • Level 2  
    dziękuję bardzo za informacje !
  • Level 12  
    Ja kojarzę jeszcze elektrolity przy sensorach, często wysychały a ich upływność sprawiała że sensor ciągle był 'naciśnięty'. Ważne też aby były one czyste.