Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring przewodowo - bezprzewodowy 150 m.

31 Gru 2012 16:20 4500 10
  • Poziom 9  
    Witam. Mam taki problem. Mam budynek inwentarski 100 m od mojego domu . Obecnie mam małe kamerki bezprzewodowehttp://www.sklepcyfrowy.pl/index.php?p45,bezprzewodowa-kamera-5-8-zewnetrzna-z-diodami-podczerwieni-w-zestawie-z-odbiornikiem z odbiornikiem ZTV 24 GHz Receiver http://www.sklepcyfrowy.pl/index.php?p27,odbiornik-do-kamer-2-4-ghz-4-kanaly-receiver , na ścianie domu (2 m) mam taką antenę (prostokątna 10 cm na 15 , coś takiego) . Nie odbiera ona obrazu z tej chlewni . Na przeszkodzie jest podwórko no i ściany tej chlewni no i pomieszczeń wewnątrz.Te kamery kupiłem kilka lat temu. Kiedyś ich trochę używałem do monitoringu podwórka. Teraz proszę was o podpowiedź co powinienem zrobić?Jakie wybrać nowe kamery jaką antenę. Ja myślę nad takim rozwiązaniem. Kamery przewodowe montuję w chlewni, przewody ciągnę na zewnątrz na dach do anteny i wtedy ta antena w linii prostej wysyła sygnał do anteny umiejscowionej na dachu domu. Czy jest to możliwe???A może macie jakieś lepsze pomysły??Nie chciałbym przewodowej bo jednak jest to dobry dystans. Aha nie potrzebuję również funkcji nagrywania i cofania.Przy okazji pragnę życzyć wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku 2013 .
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Kolego możesz zrobić jak napisałeś.
    Zainteresuj się nadajnikami CAMSAT. Możesz wtedy kupić zwykłe kamery analogowe i do tego podłączyć.
    Nie będę tu pisał o kamerach IP bo coś sensownego w tym zakresie sporo kosztuje a zabawki typu FOSCAM nie założyłbym największemu wrogowi;)
    Wszystkiego najlepszego w nowym roku !
  • Poziom 9  
    Możesz trochę więcej napisać co trzeba kupić aby mój pomysł wszedł w życie??Jakie anteny , kamery ?
  • Poziom 18  
    Ja bym sie skusił na kamery IP . Zavio wychodzi nawet przyzwoicie tanio. Co do anten to proponuje anteny z 12 dBi zysku znajdziesz je w dipolu( taka hurtownia).
  • Poziom 9  
    Ja wolałbym abym obraz miał na telewizorze, bez internetu
  • Poziom 16  
    Jaką kamerę kupić? To zależy co chcesz uzyskać.
    Jeśli po prostu od czasu do czasu zerknąć czy wszystko OK, to zwykłą kamerę zewnętrzną, podpiąć to do nadajnika wideo i w domu zainstalować odbiornik. A jaką kamerę? Nie wiem jak tam masz z oświetleniem, jeśli w nocy ciemno, to coś ze zintegrowanym oświetlaczem IR i już. Tylko nie kupuj badziewia za 100 czy 200 złotych.

Anteny na dachu to podstawa o ile masz naprawdę daleko. Przy małych odległościach wszystko działa przez ścianę.

Nie chce tu reklamować żadnej firmy, jest tego sporo. Szukaj nadajników pod hasłem bezprzewodowa transmisja wideo, na pasmo 5GHz. Wydatek rzędu kilkuset złotych.
  • Poziom 10  
    Co do linka bezprzewodowego to godne leczenia jest ubiquiti loco m2 a najlepiej m5 jeśli jest widoczność anten. są to anteny zintegrowane, sygnał z kamery ip czy rejestratora doprowadzasz skretką.
    Ewentualnie 2 anteny panelowe 14dbi tetraant i do tego jakies 2 accesspointy.
    Sprawdź czy przy 2,4ghz masz jakiś wolny kanał bo jak będzie wiele zakłóceń z innych sieci to lepiej w 5ghz ale wtedy widoczność anten obowiązkowa.
  • Poziom 32  
    Jako ciekawostkę podpowiem że kiedyś zastosowałem do przesyłania obrazu nadajnik fabryczny na 1,2 GHz ale jako odbiornik - stary odbiornik satelitarny oczywiście w miejsce konwertera podłączyłem antenę yagi i wyłączyłem funkcje zasilania konwertera.Nadajnik też miał antenę yagi ok 8 el. Zasięgi przesyłanego obrazu były dosyć spore.
  • Poziom 25  
    Pomysłowe kolego humek :) a jakie były te zasięgi w przybliżeniu ?
    Ja mam jeszcze jeden taki zestaw z camsat`a na 1,2Ghz z amplifierami tyle że antenki zrobione z drutu;) z zasięgiem nie ma szału ale penetracje przez ściany ma lepszą niż camsaty na 2,4 czy 5,1 :)
  • Poziom 9  
    Witam . Ja was prosiłem o pomoc , a nie o jakieś wpisy , których zwykły człowiek nie zrozumie. Proszę was o link do kamery i do pasujących do nich : anteny nadajnikowej, anteny odbierającej na dom , i czego tam trzeba. Link do konkretnych produktów , pasujących do siebie.
  • Poziom 9  
    Powiedzcie co sądzicie o CAM5807H ?Będzie dobrze działać?