Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Alfa romeo 164 2.5 TD - wysokie ci郾ienie w uk豉dzie ch這dzenia

zar164 31 Gru 2012 16:24 2724 7
  • #1 31 Gru 2012 16:24
    zar164
    Poziom 10  

Witam. Mam problem z uk豉dem ch這dzenia, a mianowicie po uruchomieniu silnika, gdy jest zimny, p造n ch這dniczy jest wyciskany przez zbiorniczek wyr闚nawczy, a przew鏚 od ch這dnicy do termostatu robi si bardzo twardy. Gdy uruchomi silnik i odkr璚 korek od zbiorniczka wyr闚nawczego oczywi軼ie przew鏚 nie p璚znieje tak mocno lecz podnosi si p造n ch這dniczy. Gdy naciskam ten przew鏚 tak jak bym nim pompowa p造n powoli czasem opada. Sytuacja normuje si dopiero wtedy gdy p造n si zagrzeje do wy窺zej temperatury, wtedy mog zakr璚i korek i wszystko jest w porz康ku do czasu a zn闚 zgasz auto i ostygnie. Czy kto ma pomys w czym tkwi problem? Prosz o rad.

0 7
  • #2 31 Gru 2012 16:31
    mrofdis
    Poziom 8  

Jezeli po dodoaniu gazu podnosi sie plyn to moze byc to wina uszczelki pod glowica. Moze zawor zwrotny??? Rozbierz, przeczysc ale najlepiej jedz do mechanika

0
  • #3 31 Gru 2012 16:38
    zar164
    Poziom 10  

Dodam jeszcze 瞠 temperatura jest ok.ogrzewanie dzia豉 bez zarzutu wentylatory tak瞠.

Dodano po 2 [minuty]:

no ja jestem r闚nie mechanikiem lecz nie spotka貫m si do tej pory z takim objawem tym bardziej 瞠 po uzyskaniu odpowiedniej temperatury wszystko jest dobrze,

Dodano po 2 [minuty]:

nadmieni i przed t sytuacj wymieni貫m nagrzewnic oczywi軼ie nowa zastanawia貫m si czy dobrze pod陰czy貫m przewody do nagrzewnicy ale to chyba nie ma takiego wp造wu na wzrost ci郾ienia w uk豉dzie

0
  • #4 01 Sty 2013 20:43
    瘸這sna udr瘯a
    Poziom 32  

Teoretycznie termostat powinien mie minimalny bybas, u豉twiaj帷y odpowietrzanie i dop造w gor帷ego p造nu. Czasami jest to zwyk造 otworek w termostacie. Je郵i na ciep這 jest dobrze, to chyba nie uszczelka. Mo瞠 szczelnie zamkni皻y termostat powoduje miejscowy wzrost ci郾ienia. W ko鎍u pompa zasuwa, ale czy a tak 瞠 jest to wyczuwalne r瘯 na w篹u , nie wiem.

0
  • #5 01 Sty 2013 21:11
    kortyleski
    Poziom 41  

Podobny przypadek w beemce i p瘯ni皻a g這wica :( Jako tak p瘯這 瞠 na ciep這 sie uszczelnia這. Zr鏏 test na co2 i b璠zie wiadomo

0
  • #6 02 Sty 2013 10:27
    zar164
    Poziom 10  

dzi瘯i za opinie ,wymieni貫m jeszcze pomp i termostat ,dzi zobacz czy jest poprawa

0
  • #7 09 Sty 2013 13:35
    zar164
    Poziom 10  

wymieni貫m termostat i pomp korek zbiorniczka wyr闚nawczego no i nadal jest to samo na zimnym silniku robi podci郾ienie i wyrzuca p造n a na zagrzanym wszystko jest ok.

1
  • #8 09 Sty 2013 14:57
    tzok
    Moderator Samochody

To jak ju niepotrzebnie tyle rzeczy wymieni貫, mo瞠 zr鏏 w ko鎍u ten test na obecno嗆 spalin (CO2) w uk豉dzie chodzenia...

0
  Szukaj w 5mln produkt闚