Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zestaw pod AMD Phenom II Quad-Core 965 BOX Black Edition?

31 Gru 2012 18:10 1377 2
  • Poziom 2  
    Witam.
    Przymierzam się do zakupu zestawu (płyta główna, grafa, ram, hdd/ssd oraz Win) pod prosero AMD Phenom II Quad-Core 965 BOX Black Edition , który posiadam. Zasilacz posiadam następujący: Chieftec (CFT-600-14CS) 600W . Komp ma być dla 13 latka - głównie do grania, jednak posiadam ograniczone fundusze. Fundusze, które posiadam to do 2 ty. maks. I mam kilka pytań co wybrać by młody był zadowolony.
    1) Płyta główna - ważne jest by obsługiwała USB 3.0 bo wiem, że chłopak dostanie dysk zewnętrzny na USB 3.0. Zastanawiałem się nad Gigabyte GA-970A-UD3 oraz Gigabyte GA-990FXA-UD3 (lub firmy Asus).
    2) Grafika - Radeon 7770 (z późniejszym dokupieniem 2 karty) czy też Radeon 7870 (kosztem nie kupienia np dysku ssd).
    3) Pamięć - to w zależności od tego ile kasy zostanie.
    4)Hdd - interesowały mnie jakiś szybki dysk na sata 3 ok 1 TB
    5)SSD - opcjonalnie - np OCZ 64 czy 128 GB w przypadku, gdy jakaś kasa zostanie.
    6) Win 7/Win 8 - tu nie mam bladego pojecia co wybrać.
    Oczywiście jestem podatny na sugestie odnoście podzespołów.

I jeszcze jedno pytanko - jaką kartę z aktualnie dostępnych w sprzedaży polecacie jako zastępstwo na padniętego GTX 460? Padł kuzynowi.

Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Wszystko w miare ok:
    cpu ok, psu ok, plyta tez (970a-UD3 spokojnie wystarczy), pamieci sa tanie mozesz kupic 1x4 czy 2x4GB. Czy wybrac slabsza grafike i SSD - moim zdaniem tak. Ceny kart graficznych spadaja najszybciej - kupisz dzisiaj Hd7870 i za pol roku bedzie warta polowe swojej ceny - osobiscie kupilbym HD7770 i SSD (Vertex 4/ Samsung 830). Dysk standardowo WD Blue. Zdecydowanie Win7 - zwykla wersja home wystarczy. W 2000 na pewno sie zmiescisz, plyta 300, ram 200, grafika 500, dysk 1tb 300, SSD 64GB 300, system 350zl. Do tego jakies sensowne chlodzenie na CPU.

Dodatki w postaci systemu i SSD-ka troche pozeraja ale system miec trzeba, a SSD jednak sporo daje. Nie to, ze sie nie da bez niego przezyc, ale roznica jest widoczna. Mozesz z SSD zrezygnowac jesli szkoda ci 300zl - WD Blue jest jak najbardziej dobrym dyskiem i na pewno 13-latkowi starczy.

Na zastepstwo GTX460 - zalezy od budzetu.. Wspomniana Hd7770 prezentuje podobny poziom wydajnosci ( a przy tym dwa razy mniejszy apetyt na prad).
  • Poziom 2  
    Chłodzenie mam w miarę - Fortisa.

Co do hdd to zauważyłem, że green odpada, natomiast blue lub red cieszą się większym zainteresowaniem.