Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra II - immobilajzer nie działa

31 Gru 2012 18:40 2859 13
  • Poziom 15  
    Witam

Czy w Astra G z immobilajzerem (kluczyk bez pilota) da się zakodować 3 klucze.
    Wymieniłem stacyjkę kpl. i mam 3 kluczyki, na 2 pali na trzecim nie.
    W serwisie (nie ASO) kodowali ten kluczyk Boschem KTS (wpisywali cod z karty kodowej) wyświtelało że kluczyk dodano i jest ok. Auto na tym kluczu nie chce palić.

Po wizycie w ASO oni twierdzą, że był kod zle wpisany i kluczyk trzeba wymienic bo się go nie da zakodować, że kod można wpisać tylko raz, i chcą za kluczyk 250 zł.
    A mi się wydaje, że ten kluczyk co mi miesiąc temu sprzedali ze stacyjką jest zepsuty (tak twierdzą w nie ASO) i chcą teraz wydrzeć kasę.
    Pamiętam jak znajomy kodował kluczyki do Lanosa to dowoli wpisywał kody i nic się nie blokowało.

Co sądzicie ?
    Macie może jakąś procedure kodowania kluczyka z immo?

Pozdrawiam
    Szczęśliwego nowego roku!!
  • Poziom 34  
    hugo987 napisał:
    Macie może jakąś procedure kodowania kluczyka z immo

Mamy, a jakim sprzętem diagnostycznym dyspononujesz?
  • Moderator Samochody
    Jak pamiętam to można zakodować 4 albo 5 kluczyków, można je "czyścić" i kodować na nowo do woli. Znając PIN wkłada się nowy kluczyk i przyswaja go do centralki. W kluczyku nic zapisywane nie jest podczas kodowania.
  • Poziom 35  
    W tym samochodzie masz transponder jednokrotnego kodowania, czyli kup nowy zamontuj w kluczu i zakoduj musi działać . Zawsze będzie wyświetlać ze kluczyk dodano ale palić na nim nie będzie .Transponder 40 Philips crypto.
  • Poziom 15  
    "W tym samochodzie masz transponder jednokrotnego kodowania, czyli kup nowy zamontuj w kluczu i zakoduj musi działać . Zawsze będzie wyświetlać ze kluczyk dodano ale palić na nim nie będzie .Transponder 40 Philips crypto."

Czy to znaczy że faktycznie można go zakodować jeden raz?
    Gdzie taki transponder można kupić?

Mam jeszcze znajomego co ma Gutmana Hella ale on będzie dopiero w piątek może podepniemy i zobaczymy.
  • Moderator Samochody
    ...to najwyraźniej miałem szczęście bo wydaje mi się, że wykodowałem wszystkie klucze i ponownie zakodowałem jeden stary który miałem i jeden nowy. Widzę, że są "kopiarki" do kluczy które potrafią te transpondery ponownie "otwierać".
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    No napewno 2 stare a z tym nowym to już nie wiem. Co robić?
  • Poziom 15  
    Jak by co to czy sama wymiana transpordera wystarzy, i czy da sie do bez poblemu wyjąć z kluczyka ?
  • Poziom 15  
    Kluczyk jest bez pilota zaraz sprawdze czy sie rozbiera.
    A tak z ciekawości wiesz moze ile da sie zakodować kluczy ?
    I jeszcze jedno dlaczego do niektórych kluczy da sie wpisac wielokrotnie kod, a tu tylko raz?
  • Poziom 40  
    hugo987 napisał:
    Kluczyk jest bez pilota zaraz sprawdze czy sie rozbiera.
    A tak z ciekawości wiesz moze ile da sie zakodować kluczy ?
    I jeszcze jedno dlaczego do niektórych kluczy da sie wpisac wielokrotnie kod, a tu tylko raz?

Źle zrozumiałeś - to transponder da się tylko raz zapisać, a Ty w sterowniku możesz go zapisywać ile tylko chcesz.
  • Poziom 15  
    Chodzi mi o to jeśli faktycznie kod za pierwszym razem jest zle wpisany to czy trzeba wywalać transponder?