Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia 1,9TDI 2008 - Nie odpala się, brak podświetlenia diód check engine

31 Gru 2012 19:36 3147 3
  • Poziom 1  
    Wczoraj wieczorem jeszcze jeździłem autem i nic nie wskazywało na problem. Rano otworzyłem auto, przekręciłem klucz w stacyjce i nic. Myślałem, że może akumulator ale na kablach też nie poszedł. Sprawdziłem bezpieczniki, wymieniałem na nowe i nic. Co nie działa, nie zapalają się diody pod zegarami ale podświetlenie działa. Kierunkowskazy, światła działają ale diody nie pokazują kierunków a jak włączę awaryjne to jest ok. Nie działa sygnał ostrzegania przed zostawieniem świateł. Nie pokazuje diód check engine silnik, olej itd. Nie działają wskaźnik temperatury i poziom paliwa. Nie działa, podgrzewanie tylnej szyby zamknięcie obiegu i EPS ale klima, radio, oświetlenie wnętrza, wycieraczki, szyby wszystko chodzi. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce odpala się wszystko oprócz diód i w pozycji 3 słychać kliknięcie przekaźnika w stacyjce. Nie chodzi też wspomaganie. Po wypięciu i wpięciu akumulatora przez chwilę wróciła sygnalizacja otwartych drzwi ale szybko zniknęła. Na pulpicie działa czas i przebieg. Może ma ktoś jakiś pomysł albo spotkał się z wariactwem tego typu. Proszę o pomoc, podpowiedź. Jestem za granicą i to auto służy do pracy. Chciałbym wiedzieć na co się szykować. Z góry dziękuję!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Do sprawdzenia zasilania, pewnie padł moduł odpowiedzialny za zasilania. Było na forum!
  • Poziom 21  
    Bezpieczniki masz jeszcze pod maską, na akumulatorze i przy skrzynce bezp. pod maską