Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 1.9 - Berlingo 1.9 nie odpala

01 Sty 2013 10:58 8565 12
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z moim Citroenem Berlingo otóż nie grzeją się świece(nie dochodzi napięcie). Nie otwiera się zaworek na pompie paliwowej (nie dochodzi napięcie). Nie działa rozrusznik(nie dochodzi napięcie ze stacyjki)Chciał bym się was zapytać czy wiecie co się mogło stać?Dodam że do stacyjki prąd dochodzi i wychodzi ponieważ wszystko inne działa.Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 9  
    Tak akumulator nowy naładowany na ful.Wszystko działa ale gdy chce odpalic silnik kontrolki się włączają miga przez 30 sekund kontrolka od świec ale jak chce włączyć rozrusznik to wyłącza się tylko kontrolka od ładowania a rozrusznik nawet nie stęknie.Na krótko kręci jak głupi.

Dodano po 2 [godziny] 35 [minuty]:

Rozwiązałem problem ze świecami i zaworkiem powodem był niedziałający immobiliser. Teraz pozostaje kwestia rozrusznika.
  • Poziom 17  
    co ma immo do swiec zerknij po lewej skretke wiazki na podłuznicy

Dodano po 1 [minuty]:

nio chyba ze tak po namysle masz nie orginał tylko ten dotykowy dokładany to wywal połacz kable i strzał
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Brak rocznika auta, bełkotliwy opis, błędne wnioski co do immo. Ewidentny brak zasilania na jednej z gałęzi po stacyjce. Możliwe, że winny będzie zaśniedziały styk bezpiecznika.
  • Poziom 9  
    Samochód jest z 97 roku i nie wygląda za dobrze więc wywaliłem całkiem immo i świece grzeją zaworek też się otwiera wszystkie wiązki ze stacyjki są sprawne prą dochodzi i wychodzi ze stacyjki ale rozrusznik nadal nie działa.Czy może coś się stać jak od stacyjki do rozrusznika dam nowy kabel czy trzeba dawać jakieś bezpieczniki??
  • Poziom 42  
    Dawanie nowego kabla to jak ucieranie dupy szkłem. Masz instalację, czy tak trudno wziąć probówkę i sprawdzić gdzie ginie prąd? Stacyjka - instalacja - rozrusznik. Przecie to proste jak cep
  • Spec od samochodów
    Czy nie masz dodatkowego alarmu ???? albo innego zabezpieczenia ??? Jeżeli prąd wychodzi ze stacyjki a rozrusznik się nie odzywa to szukaj po przewodzie jego odcięcia np przez dodatkowy alarm bądź immobiliser . Miałem już przypadki że pozostał jakiś stary alarm lub inna blokada a nowy właściciel nawet nie wiedział że coś było tam zamontowane .
  • Poziom 9  
    Immo o którym pisałem jest umiejscowione obok włącznika świateł awaryjnych i ma kontrolke ale przy kierownicy jest inna kontrolka która wcale nie gaśnie a kontrolka od alarmu jest przy szybie.Czy to możliwe że są 2 immo że ktoś dołożył dodatkowy do fabrycznego?
  • Poziom 41  
    rkomsa napisał:
    Czy to możliwe że są 2 immo że ktoś dołożył dodatkowy do fabrycznego?

Możliwe.
  • Poziom 9  
    Ok to jutro obejde immo i zobaczę czy będzie działać.
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany za wszystkie awarie był odpowiedzialny immo.Wielkie dzięki i zamykam temat