Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Eurostar - Dziwne ciśnienie na piecu

01 Sty 2013 11:56 8103 32
  • Poziom 15  
    Witam
    mam takie pytania bo nie wiem czy dobrze pracuje piec.
    Jeśli ogrzewanie jest włączone to ciśnienie jest 1,5 bar a jak wyłączone to jest 0,6 bara.
    Był u mnie serwisant Junkersa i powiedział, że cisnienei powinno cały czas być w okolicach 1 bara a jak tak nie ma to muszą być w instalacji wycieki.
    Znalazłem w skrzynce gdzie są podłączenia 2 mokre zawory (nie ma dużo na nich wody , powiedziałbym, że są wilgotne) - zaznaczyłęm je na czerwono na zdjęciu.
    Jeśli piec wyłączę ciśnienie wraca do 1 bara ale jak włączę go i nie ma ogrzewania to spada do 0,6 bara.

Proszę o poradę, czy jest dobrze, czy wzywać hydraulika?

Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    a czy laik(czyli ja) jestem to jakoś sprawdzić samemu?
    Serwisant pieca powiedział, że jak spadnie to napewno nic związanego z piecem a nieszczelność układu gdzieś w domu.

Dodam jeszcze, że nakrętka na tym jednym odpowietrzniku była urwana
  • Poziom 23  
    Odpowietrzniki faktycznie mogą być już niesprawne. Potrzebna będzie wymiana na nowe automatyczne, lub ręczne, które są o wiele mniej zawodne. Ponad 1bar,tak duży skok ciśnienia nie powinien występować przy sprawnym ogrzewaniu. Należy dobić powietrza do naczynia przeponowego kotła, bo to najpewniejsza przyczyna skoków ciśnienia układu.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dokładny opis sposobu kontroli i uzupełniania naczynia przeponowego znajdziesz na forum. Nie będziemy tego wałkować po raz enty... W twoim przypadku, należy sprawdzić zaworek na naczyniu oraz dopompować powietrza. Jeśli po tym zabiegu sytuacja będzie się powtarzać, to czeka cię wymiana przepony.
  • Poziom 23  
    Jeziorko napisał:
    a jak dobić to powietrze i czym?

Zdjąć obudowę kotła, poszukać zaworu w górnej części naczynia, pomkę z końcówką jak do samochodów w rączki i dymasz :D
    Wygląda na naczynie przeponowe na instalacji wodnej. Poszukaj czerwonego, płaskiego, okrągłego baniaczka na ,,plecach" kotła. Na górze tego zbiorniczka jest wentylek. Powietrza dopompujesz zwykłą, ręczną pompką samochodową np.. Na tym niebieskim zbiorniku zaworek znajdziesz pod czarną kopułką. Musisz ją podważyć czymś od spodu i odskoczy.
  • Poziom 15  
    ok poszukam czerwonego, ale jak mam takie dzwine rzeczy z ciśnieniem to powinienm w tym czerwonym dopompować? i ile mniej więcej i czy mam wcześnie spuścić ciśnienie?

Czy podczas przeglądu pieca nie powinien tego zrobić serwisant?
    Tak, w czerwonym. Ok. 1- 1,2bar ale to zależy od instalacji. Wodę z kotła musisz spuścić i odciąć go od instalacji. Teoretycznie powinien to zrobić...
    Wstaw fotki.Woda oznacza uszkodzenie przepony. Wtedy niestety wymiana.
  • Poziom 15  
    z tego białego poleciała woda

Mam jeszcze jedno pytanie, bo dziś napuściłę około 50 litrów gorącej wody oraz była odkręcona gorąca woda około 7 minut pod prysznicem i nagle zimna woda.
    Pojemnik mam 120 litrów.
    Puściłem z kranu i czekam około 10 mionut i cały czas zimna. Na zbiorniku temperatura około 25 stopni a powinno byc około 50.
    Po około 20 minut zaczęła lecieć gorąca woda.

czy tak pownno być?
    Jest nadzieja. Napompuj powietrza pod czerwona.
    Raczej nie. To jednak wymaga weryfikacji na miejscu.
  • Poziom 15  
    rozmawiałem dziś z serwisantem, który był umnie i tak:
    - mam sprawdzić ogrzewanie we wszystkich grzejnikach, czy grzeją oraz czy nie ma powietrza w nich
    - dodatkowo mam dopuścić wody do instalacji wodnej, tak aby było wyrównane z poziomem 1,5 bara - jak grzeje piec

zobaczę czy to coś da

pozdrawiam
  • Poziom 15  
    posprawdzałem i grzejniki grzeją, tylkow dwóch było troszkę powietrza.

Mam takie pytanie, czysta ciekawość, jak prawidłowo spuścić trochę ciśnienia z pieca np. mamy 2 bary a chcemy np aby było 1,5 - podczas włączonego ogrzewania ?

pozdrawiam
    Możesz upuścić zaworem bezpieczeństwa np....
    Jeżeli sam w instalacji takie ciśnienie wytworzyłeś, to możesz i na wyłączonym. Generalnie to nie ma znaczenia.
    Z uporem twierdze - przepona nie jest ok.
    Lepiej nie będzie, trzeba wymienić. Opisz, jak dokonałeś pomiaru, na pustym i odciętym kotle?
    Sorry ale taki pomiar nie jest miarodajny.