Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana Core 2 Duo E8400 na Core 2 Quad Q9300 Czy warto?

01 Sty 2013 12:38 2448 5
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich w Nowym Roku!

Jak w temacie, chciałbym wymienić jeden procek na drugi. Na allegro Q9300 można dostać za jakieś 360zł, Zastanawiam się tylko czy czasem nie będę musiał wymienić zasilacza i chłodzenia CPU.

Płyta: Gigabyte P35-DS3L
    Chłodzenie standardowe intelowskie dedykowane do E8400
    Zasilacz: Jakiś Tracer 400W
    Grafika: Gigabyte Radeon HD 4850

O ile jeszcze kupno chłodzenia jakoś przełknę to wymiana zasilacza raczej nie wchodzi w grę. Głównie chodzi mi o obróbkę zdjęć i z tego zastanawiam się nad procesorem. Da radę ten zasilacz? Chłodzenie pewnie nie więc może ktoś podpowie jakie? Za chłodzenie nie chciałbym dawać więcej niż 60-70zł
  • Poziom 7  
    Posiadam 4x1 GB Kingston coś tam

Co do zasilacza to właśnie tego się obawiałem, chociaż z tym nie mam żadnych problemów, był zmieniany po tym jak padł mi chyba Modecom.
  • Poziom 24  
    Chcesz to używaj go dalej, tylko nie pisz za tydzień, że Ci się coś spaliło.
  • Poziom 42  
    Do obróbki zdjęć raczej dwa dodatkowe rdzenie się nie przydadzą. Kup Fortisa i kręć tego E8400 ile się da. Potem podaj przy jakiej wartości spalił się zasilacz wraz z płytą. Tak dla statystyki.
  • Poziom 7  
    daavid117 napisał:
    Do obróbki zdjęć raczej dwa dodatkowe rdzenie się nie przydadzą. Kup Fortisa i kręć tego E8400 ile się da. Potem podaj przy jakiej wartości spalił się zasilacz wraz z płytą. Tak dla statystyki.

Widzę że, humory dopisują. Dzięki wszystkim za odpowiedzi, co chciałem już się dowiedziałem, pozdrawiam.