Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Benq Mp622c - kolorowe pasy na ekranie - montaż pod sufitem - serwis Wrocław

01 Sty 2013 12:56 1590 1
  • Poziom 1  
    cKoledzy,

chciałem zapytać gdzie można oddać do naprawy / przeglądu pogwarancyjnego MP622c w okolicach Wrocławia ?

Projektor ma już około 4 lat, ale dalej go użytkuję i nie chciałbym się go pozbywać (lampa ma ok 600h). Problemów mam kilka - jeden róg jest wyraźnie rozświetlony. Tak miał od początku. Drugim problemem jest to, że od momentu podwieszenia pod sufitem, jakieś 2-3 miesiące temu, zauważyłem że pojawiają się wyraźne przekłamania w wyświetlaniu kolorów. Mają one postać podłużnych pasów wyraźnie rozświetlonych. Pasy mają szerokość całego ekranu, a grube są od 1/10 wysokości ekranu do jego połowy i przesuwają się z góry na dół w czasie oglądania filmów. Czasem pas jest niewidoczny, czasem ma grubość 1/10 ekranu, czasem jest jeszcze grubszy, a czasem są dwa pasy. W momencie przejścia pasu - kolor biały zastępowany jest innym, np. jasno żółtym, a czarny zamienia się w zielonkawy. To jest największy problem tego projektora.

Stąd moje pytanie - czy we Wrocławiu jest jakiś porządny i godny zaufania serwis? Co może być przyczyną i jakie mogą być ew. koszty naprawy sprzętu ?

Dodatkowo na matrycy znowu pojawił się paproch! Skutkuje to tym, że na czarnym tle pojawia się rozświetlona plama ;) Z tym mogę sobie sam poradzić - ale te pasy, to kwestia chyba elektroniki (pojawiają się niezależnie od tego czy sprzęt podłączam za pomocą przewodu VGA czy component) ?

dzięki za rady
  • Poziom 7  
    Minęło już sporo czasu - a problem się rozwiązał.

Podpiąłem projektor kablem 2 żyłowym bez uziemienia. Jak ręką odjął (to dla potomnych)