Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki głośnik basowy bezpośrednio pod Pioneer DEH-X5500BT ?

01 Sty 2013 15:34 2949 1
  • Poziom 1  
    Moje auto to Citroen Xsara Picasso (2004). Audio w tym aucie to jakiś koszmar. Pierwsze co zrobiłem to wywaliłem fabryczne głośniki i zmieniłem na:
    - podszybie - zostawiłem fabryczne twitery (grają jak dla mnie spoko)
    - drzwi przód - Pioneer TS-G1723I
    - drzwi tył - Pioneer TS-G1721i
    Zrobiłem otwory w piance za głośnikami (wyraźna poprawa) ale to nadal nie gra tak jak powinno - brak jakiegokolwiek bassu:(
    Nie jestem wymagający, w mojej starej astrze I sedan grało stare radio pioneera (niski model), na przodzie seryjne głośniki, a na tylnej półce jakieś 2-drożne 16 sony. Po moich modyfikacjach cytrynka nawet się nie zbliżyła do (niskiego) poziomu astry.
    Teraz na szczęście padło mi seryjne radio więc postanowiłem zakupić nowe. Mój wybór padł na Pioneer DEH-X5500BT które zaintrygowało mnie możliwością bezpośredniego podpięcia subwoofera pod P lub L tylny kanał (mono). Moc przekazywana na subwoofer w takim przypadku to 70W. Zainspirował mnie ten artykuł.
    http://www.caraudiotest.pl/1-radio-subwooferem

Niestety nie mam możliwości zainstalowania w bagażniku skrzyni basowej (dwójka małych dzieci = dwa wózki + skrzynka z kilkoma pierdołami do samochodu jak klucze, płyny, kosmetyki itp.) Moja koncepcja jest taka by głośnik basowy zamontować centralnie w tylnej półce. Zdaję sobie sprawę z niedoskonałości tego rozwiązania ale moje ograniczenia (miejsca i finansowe) wymogły taki sposób zabudowy.
    Pytanie brzmi:
    - jaki głośnik basowy wybrać (250 PLN max). Moje typy to:
    1. Pioneer TS-W259S4
    2. Pioneer TS-W259D4 (nie mam pojęcia czym się różnią)
    3. Intertechnik mds 08
    4. Lanzar MAX8
    - czy takie rozwiązanie wreszcie polepszy bass by zrównać się z astrą lub nawet ją prześcignąć ?
    Moje oczekiwanie wobec basu to nie głośność ale miękkość. Muzyka jakiej głównie słucham to rock i metal (Linkin Park, Disturbed, Nightwish etc.)
    Jeszcze ciekawostka. Odkąd mam Xsarę (maj tego roku) moje dzieci płaczą za każdym razem jak puszczam Linkin Park w aucie, ale jak wsiadają do starej astry i słyszą tą samą piosenkę to się cieszą. To chyba mówi wszystko o dźwięku w Citroenie :(
  • Moderator CarAudio
    typ17 napisał:
    brak jakiegokolwiek bassu:(

Na 99% podłączone masz to w przeciwfazie .

typ17 napisał:
    TS-W259S4
    ...TS-W259D4 (nie mam pojęcia czym się różnią)

Poczytaj co znaczy S4 i D4 , bo było wielokrotnie.

Co do podłączania tego suba (masz na tamtej stronce jaką musi mieć impedancję) , to wiesz że będziesz musiał wtedy odłączyć od radia jeden zestaw 165m głośników ? Gra nie warta świeczki . Poszukaj co znaczy podłączenie w przeciwfazie i sprawdź , bo na bank tu jest problem .
    Jak już subwofer to koniecznie osobny wzmacniacz i solidna skrzynka ...no i na same kable ze stówka pójdzie ;)