Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

asus eee pc1000hd - uszkodona bateria -naprawa?

tomeki1825 01 Sty 2013 16:10 840 0
  • #1 01 Sty 2013 16:10
    tomeki1825
    Poziom 9  

Napiszę o przypadku jaki miałem z swoim pc eee, może się komuś przyda.
    Po ok. 3 latach eksploatacji /dość intensywnej/ padła bateria. Najdziwniejsze że podła w zasadzie z dnia na dzień, fakt nie trzymała jak na początku, ale ze 2 godziny działał a późnej padła tak że po odłączeniu od gniazdka od razu komputer sygnalizował niski poziom energii w baterii, i po 2 minutach padał. Po jakimś czasie przypadkiem zobaczyłem że bateria jest lekko spuchnięta /ciężko wchodziła do kompa/. Pomyślałem -zrobię sekcję zwłok i rozbiorę i tak już z niej nic nie będzie. Przy pomocy nożyka do wykładzin naciąłem ostrożnie baterię wzdłuż spoiny i po kilku minutach była rozebrana. Wewnątrz były cztery ogniwa: dwa ogniwa połączone równolegle i taki pakiet połączony szeregowo z drugim pakietem dwóch połączonych równolegle ogniw. Ogniwa jednego pakietu były wyraźnie spuchnięte i miały napięcie 3,5V. Drugi pakiet wyglądał OK i miał 3,9V. Delikatnie odciąłem blaszki wyprowadzeń wszystkich ogniw i umieściłem w obudowie baterii dwa pozostałe sprawne ogniwa, przylutowałem wyprowadzenia ogniw do płytki która znajduje się między ogniwami-zamiast czterech w pakietach po dwa, tylko dwie szeregowo. Złożyłem obudowę baterii klejąc butaprenem. Ogniwa przykleiłem do obudowy baterii klejem z pistoletu na gorąco -by się nie przemieszczały i nie oderwały wyprowadzenia. Po naładowaniu laptop pracuje na baterii około 1 godziny. Niestety podczas naprawy nie robiłem zdjęć ponieważ nie wierzyłem że coś z tego będzie.

0 0