Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw 318Ti '95 - Brak prądu po przekręceniu kluczyka, gaśnie w trakcie jazdy.

01 Sty 2013 16:32 2226 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam problem z BMW 318Ti rocznik 95 w compakcie. Zaczęło się od gaśnięcia w trakcie jazdy - krótkie szarpnięcie, całkowite odcięcie prądu, koniec silnika, deska czarna. Potem na desce kontrolki wracały do stanu jak po odpaleniu - olej, ręczny, ładowanie i (tak jak po odpaleniu) po kilku sekundach gasną - auto chodzi jakby nigdy nic.
    Raz zdarzyło się, że już nie chwycił... ale postał chwile i pojechał.
    Teraz jest tak, że po przekręceniu kluczyka nie ma kontrolek, nie ma deski, nie ma radia (też powinno być na zapłonie)... ale centralny, szyby, podświetlenie kabiny i światła mają zasilanie.
    Czego mam szukać?
    PS. Przy okazji walczę jeszcze z falowaniem obrotów, niezależnym od temperatury, biegu, wysokich czy niskich obrotów (nie wiem czy to ma związek :| może ma...).
    Od czego mam zacząć?
  • Poziom 40  
    michal_z napisał:
    Od czego mam zacząć?

Np od kostki stacyjki.
  • Poziom 9  
    jeżeli chodzi o obroty, to prawdopodobnie do wymiany silniczek krokowy, ewentualnie można go czyścić benzyną ale to raczej pomoże na krótko, a jeżeli chodzi o brak reakcji na kluczyk, to do wymiany stacyjka lub jak napisał poprzednik kostki stacyjki, jednak bardziej opłacalna jest od razu wymiana stacyjki razem z tymi kostkami, ponieważ prawdopodobnie mechanizm stacyjki jest również wysłużony, tak było w moim przypadku
  • Poziom 14  
    Też obstawiam stacyjkę.
    Co do falujących obrotów stawiam na sądę lambda ewentualnie nieszczelność w układzie dolotowym
  • Poziom 2  
    Gaśnięcie samochodu powodowała uszkodzona kostka stacyjki.
    A falujące obroty jeszcze nie zdiagnozowane z powodu braku czasu.