Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM LENOVO R60e - Zasilacz komputerowy jako zasilacz do laptopa

01 Sty 2013 16:39 1572 5
 • Poziom 9  
  Spalił mi się ostatnio zasilacz do laptopa 20V zamówiłem już drugi ale do tego czasu potrzebuje laptopa i tak pomyślałem ze może podłącze go do zasilacza komputerowego, z zasilacza znalazłem 23,75V podłączyłem i chodził lecz ze względu na wyższe napięcie o 3,75V na razie nie używam, mógł by chodzić na takim zasilaniu?? czy może się coś stać?? i czy np, mogę zbić napięcie opornikiem do tych 20V ?? dodam że, bateria i tak nie działa wiec na razie nie ma problemu z niedoładowywaniem
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Domyślam, że brałeś napięcie zasilania z nap. dodatniego i ujemnego. Zadziwia mnie, że nap. ujemne ma wystarczającą wydajność. Dodaj w szereg 4 diody prostownicze obniżysz nap. o jakieś 2,4V i laptop będzie śmigał bez obaw.
 • Poziom 9  
  dzięki wielkie :)
 • Poziom 39  
  Jakiś komputer masz skoro założyłeś temat, więc lepiej będzie jak poczekasz te 2 dni na oryginalny zasilacz. Ja osobiście nie ryzykowałbym zasilania laptopa tak wątpliwym zasilaczem i napięciem, tobie też nie polecam. Jak padnie ci laptop to wtedy będziesz sobie pluł w brodę, bo koszty naprawy będą nie małe.
 • Spec od komputerów
  Jak najbardziej zgadzam się z Kolegą krakarak.
  Zrobisz jak zechcesz.
 • Poziom 33  
  Linia -12V jest bardzo słaba, nie ryzykowałbym.