Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 3G - Regaguje na ładowarkę i komputer lecz się nie podłącza i nie ładuje

Joker-os 01 Sty 2013 21:58 2553 4
  • #1 01 Sty 2013 21:58
    Joker-os
    Poziom 7  

Witam wszystkich mam mały problem i to naprawdę mały ponieważ jest jak w temacie ale tu problem że mniej więcej wiem co może być grane bo mój 5 letni brat dorwał się do moje Iphone'a 3G jak poszedłem zjeść i zobaczyłem jego z śrubokrętem i usłyszałem tylko że chciał śrubkę odkręcić no ale cóż nie ma co tu sie tłumaczyć uszkodził mi nie wiem czy to złącze czy co ale zauważyłem oraz na szczęście sie przyznał że grzebał koło złącza między połączeniem od modułu złącza od ładowania tak jak na obrazku:

Na obrazku zaznaczyłem co zostało uszkodzone i niestety nie wiem co tak było podłączone i dla tego pytam tutaj a objaw jest taki że jak wyłączę Iphone'a i podłącze pod kabel czy to do ładowarki czy komputer to komórka się włącza lecz nie ma oznaczeń ładowania oraz nie zostaje wykryta komórka przez komputer a przed uszkodzeniem tego szkraba działało wszystko…

Proszę o pomoc co to było i czy mogę to z innej komórki wymontować? mam uszkodzoną nokie E7 lecz muszę wiedzieć czy to od tego jest to uszkodzenie?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Dodano po 4 [godziny] 23 [minuty]:

Wiem że tak nie powinienem ale pisze drugą wiadomość aby nie kasować tego tematu i zaczynać drugi temat po prostu chcem się teraz dowiedzieć czy może mi ktoś wyjaśnić czy jestem w stanie kupić taką część bo znalazłem zdjęcie tej części… ale nie wiem czy takie coś uzyskam a drugiej płyty nie jestem w stanie uzystać… oto zdjęcie drugie innej płyty na której widać tą część i prosiłbym o napisanie co to jest i czy to przez to? do naprawy dam elektronikowi ale czy to do zrobienia?

0 4
  • Pomocny post
    #2 02 Sty 2013 03:09
    mefistofilos
    Poziom 28  

Tak. To jest przyczyna braku ladowania i braku komunikacji z PC. To cewka na liniach komunikacyjnych D+ i D- USB.

Naprawic to mozesz zastepujac uszkodzona cewke zwyklym kynarem. Nie jest to oczywiscie wskazane ale, dzialac i tak bedzie ;) jesli oddajesz to do prawdziwego elektronika a nie rzeznika to bez problemu powinien Ci to naprawic ;) 5 min roboty ;)

0
  • #3 02 Sty 2013 17:50
    Joker-os
    Poziom 7  

Wielkie dzięki właśnie dałem do "specjalisty" zobaczę jaki to specjalista , a tak to jak to połączyć "z prawej na lewą" czy z "góry na dół" czy każdy z każdym? Pytam nie jako specjalista ale z tego co znam to dużo osób ma podobne problemy i pewnie się to przyda ludzią ;) a od mnie masz wielkiego plusa i wielkie DZIĘKUJE :)

0
  • Pomocny post
    #4 02 Sty 2013 18:45
    mefistofilos
    Poziom 28  

0
  • #5 02 Sty 2013 20:36
    Joker-os
    Poziom 7  

normalnie nie wiem jak Ci dziękować jeżeli jutro ten specjalista coś sknoci to zrobię tak jak napisałeś. Tylko teraz kwestia jeżeli to nie jest zalecane za bardzo to jakie mogą być skutki uboczne tego?

0
  Szukaj w 5mln produktów