Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo s80 2.8 t6 99' - skrzynia 4T60E uszkodzony elektrozawór

Andiv 01 Sty 2013 19:33 3246 2
  • #1 01 Sty 2013 19:33
    Andiv
    Poziom 32  

Witam, dopadło mnie to czego od dawna się obawiałem. Skrzynia w trybie awaryjnym i śmiga tylko na trójce. W tryb przechodzi zwykle chwile po ruszeniu.
    W sterowniku błąd:

000C - Cewka przesuwna 2, Usterka hydrauliczna
    - Staly

I teraz moje pytanie - czy mogę wymienić jeden elektrozawór, czy muszę cały komplet ? Z tego co wiem są dostępne w aso na sztuki. A jeżeli nie ma przeciwskazań żeby wymienić tylko jeden elektrozaworek bez pozostałych i płyty sterowania to jak zidentyfikować o któren chodzi ? Czy może zaopatrzyć się w taki zestaw
    http://www.midparts.com.pl/pl/p/4T60E-Oryginalny-komplet-elektrozaworow-ACDelco/814
    i wymienić jak leci wszystkie ? Oczywiście do wymiany pójdzie filtr, olej i komplet uszczelek. Czy na coś jeszcze muszę zwrócić szczególną uwage ?
    Jako takiego doświadczenia ze skrzyniami nie mam, ale znam ogólną budowę, a zrzucić boczny dekiel i wymienić zaworek myślę że nie będzie dla mnie problemem.

0 2
  • #2 05 Sty 2013 12:03
    r2-diagnostic
    Poziom 12  

Ja na twoim miejscu nie ryzykował bym pojedyńczo i wymienił cale( valve body ) czyli komplet. Szkoda czasu i pracy na ponowne rozbieranie, auto z 99' nie wiadomo ile reszta pociągnie ,pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #3 07 Sty 2013 17:47
    szwed.pawel
    Poziom 14  

Witam.
    Wymień tylko elektrozawór S1 i S2. Tak naprawdę błąd z S2 ale oryginalne nowe zawory można kupić w ASO z śmieszne pieniądze 85zł sztuka. Są to dwa identyczne zawory.

1