Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria HP MU06 HSTNN - UB0Y / bq29330 bq20z70 /

Goonies 01 Sty 2013 19:38 7881 5
  • #1 01 Sty 2013 19:38
    Goonies
    Poziom 9  

Witam,

Mam niedziałającą baterię do laptopa dv7 - 6140ew. Bateria ma 14 m-cy, kupiłem ją razem z laptopem. Przyznam się na wstępie do błędu jaki popełniłem w trakcie wylutowywania ogniw - zrobiłem to od minusa do plusa.
    Wcześniej miałem problem polegający na niestabilnym działaniu baterii. Raz był wyświetlany stan baterii z przekreślonym krzyżykiem, innym razem 100% - niekończące się po odłączeniu zasilania.
    Teraz po zabiegu, jak mam baterię w lapku, to pokazuje 3% trwa ładownie, ale nic nie rośnie. Po odłączeniu zasilacza laptop się wyłącza.
    Gdzieś na elektrodzie przeczytałem, że po podaniu napięcia z ogniwa(3-3,7V) na 16 nogę (MRST) układu, układ powinien się zresetować... U mnie to nie zadziałało.

1)
    Wiem, że najprawdopodobniej zablokowałem układ. Może macie jakieś sugestie odnośnie odczytów napięcia na załączonym zdjęciu? Po prawej stronie jest bezpiecznik F1, raczej spalony. Zastanawia mnie dlaczego przed zabezpieczeniem jest takie małe napięcie, nawet jakbym zmostkował bezpiecznik...to nic nie da.

2)
    Tak z ciekawości, to co jest pod warstwą tego białego kleju?

3)
    Teraz jeszcze pytanie odnośnie napięcia na konektorku baterii - powinno być zblizone do sumy napięcia z ogniw?

Obecnie rozważam kupno nowej baterii. Jeżeli macie jakieś informację jak można się połączyć z tym układem, nie wydając kroci na specjalne przystawki do BE2Works od Texas Instr., to będę wdzięczny.

Serdecznie Pozdrawiam!

Specyfikacja batrii:
    HP MU06 HSTNN - UB0Y 11,1V 62Wh (5225mAh)

Poniżej screeny

0 5
  • #2 01 Sty 2013 20:54
    Wiesław Rzepka

Poziom 31  

Jeśli pomiar na nogach bezpiecznika w stosunku do masy pokazuje jak na zdjęciu, masz uszkodzony bezpiecznik. Nie udało ci się na szczęście uszkodzić kontrolera, ale jest zablokowany.

0
  • #3 01 Sty 2013 21:08
    Goonies
    Poziom 9  

Załóżmy, że wymienię ten bezpiecznik (zmostkuje), to odblokowanie układu (o ile nie ma hasła) będzie możliwe przez interfejs i2c?

0
  • #4 01 Sty 2013 23:06
    Wiesław Rzepka

Poziom 31  

Jest możliwe, jeśli masz be2works w wersji choćby Rizal i hasło będzie standardowe. A to sprawdzisz nawet mając wersję demo. Jeśli demo odczyta ci flash, to możesz kupić wersję rizal.

0
  • #5 02 Sty 2013 17:00
    Goonies
    Poziom 9  

Wiesz może gdzie na złączu baterii są styki SDA i SCL? Styk 1, 2 to minus, 7, 8 to plus - bazując na zdjęciu. Co ze środkiem?

1
  • #6 02 Sty 2013 17:45
    Leeon
    Poziom 2  

Goonies napisał:
    Wiesz może gdzie na złączu baterii są styki SDA i SCL? Styk 1, 2 to minus, 7, 8 to plus - bazując na zdjęciu. Co ze środkiem?

styki i 5,6 to scl,sda

co do hasła na MU06 - DBOX jest niestandardowe

0