Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wkrętarka- odkręcenie uchwytu.

EltraATS 01 Jan 2013 19:50 28059 12
    EltraATS
    User under supervision
    Witam. Posiadam fragment przekładni od wkrętarki. Chciałbym zdemontować futerko, jednakże nie chce ono zejść, śrubę we wnętrzu odkręciłem. Próbowałem odkręcać futerko, zakładałem ten kawałek przekładni do wiertarki, a futerko blokowałem w imadle, złamałem imadło z marketu... Nie wiem nawet w którą stronę to odkręcać, wkrętarka miała obroty prawo/lewo.
    Ktoś pomoże?

Wkrętarka- odkręcenie uchwytu. Wkrętarka- odkręcenie uchwytu. Wkrętarka- odkręcenie uchwytu. Wkrętarka- odkręcenie uchwytu. Wkrętarka- odkręcenie uchwytu.
  • Helpful post
    kizek
    Level 35  
    Zapewne wkręt który odkręciłeś miał lewy gwint, to futerko powinno być nakręcane prawym gwintem.
  • Helpful post
    macha
    Level 19  
    Witam.

Odwrotnie jak śrubka wewnątrz.
    Szczęśliwego Nowego Roku.
    EltraATS
    User under supervision
    Tyle że ono ani drgnie...
  • Helpful post
    kizek
    Level 35  
    Na żółto masz oznaczone miejsce pod klucz płaski a miejsce oznaczone na czerwono musisz uchwycić np. kluczem "żabką" przez jakiś materiał aby nie uszkodzić tej plastikowej powierzchni. Wkrętarka- odkręcenie uchwytu.
  • Helpful post
    iku18
    Level 19  
    Załatw sobie normalne imadło, złap ten wałek w imadło, do uchwytu wkręć duży imbus tj, 8-10mm, zaciśnij porządnie i stuknij młotkiem. Ma się odkręcić w odwrotną stronę zegara. Pomóc może wd-40 ewentualnie nitro.
    EltraATS
    User under supervision
    Dziękuję, jutro spróbuję.
    EltraATS
    User under supervision
    Próbowałem waszych propozycji, futerko odkręciło się o pół obrotu i dalej nic, 4 kilowy klucz do rur nie daje rady, jest jeszcze jakiś sposób czy złom? :(
  • Helpful post
    Jacek1983rr
    Level 24  
    Trochę to dziwne jeżeli nie możesz tego odkręcić. Rozumiem że kręcisz w lewo a nie w prawo. Jeśli nie pomaga to istnieje jeszcze jedno wyjcie przecięcie uchwytu wiertarskiego wzdłuż uważaj jednak aby nie uszkodzić gwintu (sposób pewny na zdjęcie choć bardziej czasochłonny od innych metod w najgorszym przypadku zajmuje 30min.).
    EltraATS
    User under supervision
    Jak mam rozciąć uchwyt wiertarski bez jego uszkodzenia?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    EltraATS
    User under supervision
    Zależy mi aby zachować futerko, wkrętarka została zniszczona. Dzięki- spróbuję jutro.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account