Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monaż głośników w drzwiach cordoba 2005

keszel 09 Lut 2005 09:37 2506 5
  • #1 09 Lut 2005 09:37
    keszel
    Poziom 15  

jak zamontowac głosniki w drzwiach w cordobie 2005r.czy trzeba demontować tapicerke drzwi i jak to zrobić.prosze o dokładny opis.

0 5
  • #2 09 Lut 2005 21:30
    Bejz
    Poziom 21  

Niestety trzeba demontować tapicerki.Do drzwi wchodzi odseparowany system dwudrożny: 165mm woofer i ok 25mm tweeter.Potrzebujesz jeszcze specjalne plastikowe adaptory do zamocowania wooferów(dostępne w sklepach car audio) oraz specjalne złącza głośnikowe bo w seatach jako jedynych pojazdach ze stajni VW jest oryginalna instalacja głośnikowa(nawet jeżeli nie ma głośników).Aby zdąć tapicerki musisz zdemontować górną część uchwytu którym zamykasz drzwi od wewnątrz i wykręcić 2 śruby schowane pod nią.Reszta tapicerki jest na zatrzaskach (odradzam ściąganie tego w nieogrzanym garażu po połamiesz je wszystkie)Potem jeszcze tylko odpiąć linkę od otwierania drzwi i masz rozebrane.Drzwi od strony kierowcy tak samo z tym, że na początku demontujesz panel z przyciskami do otwierania szyb.Potem wkręcasz głośniki i wszystko w odwrotnej kolejności.

0
  • #3 26 Lut 2005 17:04
    asekom
    Poziom 11  

witam
    mam seata toledo 2 i jak montowałem głosniki w tylnych drzwiach to tak jest na kablu koncówka która ma 4 wejscia a sygnał z radia podawany jest na 2 po co sa pozostałe 2 kanały moze ktoś wie? i czy w tylne drzwi wchodzi system głosników separowanych?

0
  • #4 26 Lut 2005 20:39
    Bejz
    Poziom 21  

Instalacja którą masz jest przygotowana pod oryginalne głośniki VW/Seata/Skody wyposażone w specjalne 4 stykowe złącze. Dwoma przewodami przychodzi sygnał z radia a pozostałe dwa to przewody od głośnika wysokotonowego który znajduje się wyżej. Jeżeli wpięte jest to w oryginalny głośnik to w złączu głośnika te przewody są połączone parami. Jeżeli montujesz inne głośniki to najlepiej kupić odwrotkę do tego złącza (ok 5-8 pln) lub te dwa przewody wolne połączyć równolegle z tymi doprowadzającymi sygnał z radia.
    Do przodu i do tyłu w Seacie wchodzi odseparowany system dwudrożny 165mm.

0
  • #5 27 Lut 2005 10:34
    asekom
    Poziom 11  

jak zciągnołem ta pokrywke w dzrzwiach to na głębokości jakiś 15cm wewnątrz dzrzwi jest taki metalowy pierścień przyspawany do drzwi czy do niego sie montuje głosnik czy głosnik sie montuje normalnie do plastiku tego w którym jest dekilel zakrywający głosnik?

i jeszcze mam pytanie w takim razie ile litrów powietrza jest za głosnikiem jak to ma byc system odseparowany-chodzi o to ze chce kupic gosniki o odpowiednich parametrach jak ma być to obudowa zamkieta.

0
  • #6 27 Lut 2005 11:03
    Bejz
    Poziom 21  

Głośniki przymocowuje się do blachy w drzwiach nie do tapicerki.Najpierw trzeba wkręcić plastukowy pierścień (są dostępne) a następnie do pierścienia głośnik. Co do pojemności drzwi - nie mam pojęcia.

0