Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B - Szarpanie, brak mocy, zaświecona kontrolka

01 Sty 2013 23:25 4290 1
  • Poziom 1  
    Witam!

Mój problem dotyczy Opla Corsy B, rocznik '99, silnik 1.2, benzyniak. Otóż w dniu dzisiejszym podczas jazdy powrotnej z wyjazdu świątecznego auto nagle zaczęło się buntować. W pewnym momencie zaczęły się szarpnięcia (jak przy włączeniu zbyt wysokiego biegu, ale w danym momencie akurat samochód był od dłuższego już czasu rozpędzony, zwłaszcza że akurat wykonywałam manewr wyprzedzania). Po chwilowym zwolnieniu ustały, ale okazało się, że auto nie potrafi się znów rozpędzić - jechało z prędkością 80 km/h mimo wciśniętego pedału gazu do oporu, obroty też ani drgnęły. Następnie zaświeciła się kontrolka układu elektronicznego silnika, która gdy po chwili wrzuciłam na luz zgasnęła. Po chwili objawy rozpoczęły się od nowa. Na szczęście byłam już prawie na miejscu, zjechałam z autostrady (wówczas po zmniejszeniu prędkości się nie powtórzyły, ale nie wiem czy to kwestia prędkości, czy tego że już po prostu nie zdążyły) i jakoś udało się dojechać pod dom. Dodam, że silnik był rozgrzany, bo zdążyłam przejechać około 100 km bez żadnych problemów, auto świeżo zatankowane, akumulator dopiero co naładowany. Co może być przyczyną takich przypadłości? Bardzo proszę o łopatologiczne wyjaśnienia, jako że, delikatnie mówiąc, ekspert ze mnie żaden. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Z całym szacunkiem, auto do warsztatu na diagnostykę. Do opisanych objawów może dojść w wyniku kilkudziesięciu różnych usterek. Zamykam.