Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podajnik drutu do robota kawasaki, spawarka Magnum MIG 500.

Jaro9595 02 Sty 2013 10:10 1956 10
  • #1 02 Sty 2013 10:10
    Jaro9595
    Poziom 7  

Witam,

Potrzebuję znaleźć podajnik drutu który będę mógł zintegrować z robotem. Posiadam obecnie:

- Robot Kawasaki FA006E + kontroler FD40
    - Palnik DINSE METZ 600-1 (DIN EN 60974-7)
    - Spawarka MAGNUM MIG 500 JW. 4x4

Czy ktoś wie w jakiej firmie mógłbym o coś takiego pytać. Większość firm albo nie ma, ewentualnie ma ale nie do takiego źródła.

3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki. [radsat]

0 10
  • #2 02 Sty 2013 11:41
    ccompany
    Poziom 15  

Zerknij na to, może to będzie pasowało do Twojego zastosowania: http://www.fanucrobotics.pl/pl/countries/frpl/news/servotorch

Jakie parametry nastawiasz ręcznie, a które przez automatykę?
    Jeżeli prędkość drutu nastawiasz ręcznie, a jedyne co dajesz z automatyki to wyzwolenie podawania drutu, to może prościej będzie przerobić sterowanie podajnika z Twojego Magnum?
    Wprawdzie to nie to samo co spawanie z robota, ale w ramach zabawy próbowaliśmy spawać(Shermanem) w ploterze od plazmy(źródło Magnum) i dawało radę.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 02 Sty 2013 12:07
    Jaro9595
    Poziom 7  

Chciałbym podłączyć tak aby zautomatuzować wszystkie parametry spawania. Robot jest dedykowany pod spawanie wiec bez sensu było by tego nie wykorzystać. Problem jest ze źródłem, czy da się je tak połączyć poprzez podajnik.

0
  • #4 02 Sty 2013 12:34
    ccompany
    Poziom 15  

Masz jakiś datasheet od kontrolera?
    Chodziło mi bardziej o to jak wygląda cały proces.
    Krok po kroku.
    Na żródle dokonujesz nastaw, jak przy spawaniu ręcznym, zakresy itd.
    Na podajniku czas i prędkość drutu.
    Robot ma wprowadzoną ścieżkę i ustawia się w pozycji startu.
    Teraz tego co Ci brakuje, to wyzwolenie podawania drutu, wypływu gazu i startu źródła.
    W spawaniu ręcznym robisz to za pomocą przycisku w uchwycie, w przypadku robota, sygnał ten powinien wysyłać kontroler.

Czy u Ciebie ma odbywać się to w inny sposób?

0
  • #5 02 Sty 2013 12:43
    Jaro9595
    Poziom 7  

Tak, ma to się w ten sposób odbywać. Ale chciałbym tak zintegrować źródło aby prędkość podawania drutu, natężenie, napięcie również dało się ustawić przy użyciu kontrolera. Jeszcze wiem że jest opcja która działa na zasadzie:

Robot wysyła sygnał żeby spawarka zaczęła spawać i czeka
    Kiedy spawarka się załączy i zacznie spawać wysyła sygnał do robota aby zaczął iść po ścieżce, jak się łuk nie załączy to program się wyłączy,

0
  • #6 02 Sty 2013 12:57
    ccompany
    Poziom 15  

Podajnik który masz to WF-23A?

0
  • #8 02 Sty 2013 13:06
    ccompany
    Poziom 15  

To tak, najprostsza wersja, żeby już zacząć korzystać ze sprzętu, to podpiąć to co masz pod kontroler i parametry ustawiać ręcznie, a w między czasie szukać albo odpowiedniego podajnika, albo spróbować podpiąć to co masz do kontrolera w ten sposób, żeby sterować wszystkim. Możliwe, że jest to do zrobienia, ale musiałbyś podrzucić jakiś datasheet od kontrolera właśnie. Po prostu nie wiem w jakiej formie kontroler wysyła do podajnika sygnały sterujące.

0
  • #9 02 Sty 2013 13:10
    Jaro9595
    Poziom 7  

Dlatego właśnie szukam podajnik pod robta. Już słyszałem opinię że może da się ten przerobić ale dobrze by było zostawić ten podajnik do spawania ręcznego a do robota kupić inny.

0
  • Pomocny post
    #10 02 Sty 2013 13:19
    ccompany
    Poziom 15  

Wszystko kwestia czasu, potrzeb i funduszy.
    Domyslam się, że tego pierwszego masz mało, a trzeciego troszkę więcej, w końcu w sprzęt trochę już zainwestowałeś:)
    Masz zawsze jeszcze taką mozliwość, żeby kupić mechanizm podajnika za około 250zł, płytkę sterownika za 200zł, mocowanie szpuli za 50zł, elektrozawór i trafo za 50zł, odrobine blachy i zrobić to samemu.
    Nie chce mi się iść teraz do garażu robić zdjęć, ale dla siebie zmontowałem taki podajnik właśnie z klocków z Arweldu z Radomia. Spisuje się znakomicie.
    Masz wtedy oryginalny podajnik do spawania ręcznego, a robiony samemu do robota.

0
  • #11 02 Sty 2013 13:27
    Jaro9595
    Poziom 7  

ok, dzięki, będę kombinował.

0